Cambler

Co to jest daltonizmu?

Colorblindness, zwany także kolor niedobór widzenie, jest chorobą dziedziczną, która może wahać się od niewielkiego trudności w mówieniu odcienie koloru siebie na rzadkie choroby nie jest w stanie zidentyfikować każdy kolor.

Najczęstszym typem colorblindness jest taki, w którym człowiek nie rozróżnia czerwonego i zielonego. Drugim najczęstszym typem jest niemożność rozróżnienia pomiędzy niebieskim i żółtym.

Przyczyny

Oślepiające wrażenia wizualne kolorów rozpoczyna się gdy światło trafia komórek nerwowych siatkówki na tyle oka. Komórki te nazywane są pręciki i czopki. Pręty pomóc nam odróżnić światło i ciemności; szyszki zawierają substancje chemiczne, które określają kolor i wysłać wiadomość do mózgu, który pozwala nam zobaczyć kolor. Ludzie którzy są rozróżniają brakuje jednego lub większej liczby substancji chemicznych zawartych w stożku.

Colorblindness to grupa dziedzicznych cech, przekazywane przez rodziny, zwykle od matki do syna. Może to być również spowodowane przez cukrzycę, jaskrę, zaćmę, zwyrodnienie plamki, choroba Alzheimera, choroba Parkinsona, białaczki i sierpowatej niedokrwistości. Niektóre leki, narażenie na silnych środków chemicznych i starzenie się są również powoduje.

Colorblindness dotyka milionów ludzi. Jest to o wiele bardziej powszechne u chłopców niż u dziewcząt, wpływając 8 procent mężczyzn i 0,5 procent kobiet, zgodnie z US National Library of Medicine. Białe dzieci są dotknięte bardziej niż dzieci z innych grup etnicznych i rasowych.

Rodzaje

Colorblindness może wahać się od łagodnego do ciężkiego. W łagodniejszych formach, osoba nie będzie widać kolory z taką samą intensywnością, że ludzie z normalne widzenie kolorów, zobacz je. W cięższych postaciach, osoba będzie miała trudności z rozróżnieniem między kolorami.

Ludzie z normalne widzenie kolorów może zidentyfikować ponad 100 różnych odcieni. Osoby z ciężkimi postaciami colorblindness czerwono-zielonym nie można odróżnić tych barw. Widzieli tylko czarnych, szarości i biel, a także bluesa i żółci. Gdy spojrzeć na tęczy, ujrzą czerwony, pomarańczowy, żółty i zielony w jednym kolorze, żółty. Niebieski i purpurowy tęczy pojawi się jako niebieski.

Innym rodzajem colorblindness jest niezdolność do rozróżniania niebieski i żółty. Większość osób z tego typu colorblindness mają również problemy z czerwonym i zielonym.

Najpoważniejsza forma daltonizmu, achromatopsia, jest niezdolność do zauważenia kolor. Jest rzadko i zwykle w połączeniu z innymi chorobami oczu, włączając lazy oka (amblopią) i światło.

Jeśli podejrzewasz, że ktoś ma problem z kolorami, sugerują, że on lub ona do lekarza na badania. Badanie obejmuje zazwyczaj próbuje zidentyfikować kształt w wielokolorowe kropki na wzór książki. Kształt i liczba w środku wzoru punktowego może być zidentyfikowany przez osoby o normalnej widzenia barw.

Pomaga dziecku radzić sobie

Jeśli Twoje dziecko odziedziczyło colorblindness, można pracować z nauczycielami Twojego dziecka, aby pomóc dziecku w nauce skutecznych sposobów radzenia sobie z nim. Jeśli istnieje inna przyczyna ślepoty barw, a następnie traktowanie tej sprawy mogą pomóc. Oto propozycje:

  • Dowiedz się jak najwięcej o colorblindness.

  • Bądź wrażliwy na choroby dziecka. Zapewnienie wizualnych inne niż kolor, np. faktur i wzorów.

  • Upewnij się, że nauczyciele wiedzą dziecko jest daltonizm.

  • Kupić pachnące kredki.

  • Pozwól dziecku wybrać niektóre części odzieży. Następnie wybrać inne artykuły, które pasują do tych wyborów.