Cambler

Co dzieje się w trakcie zewnętrznego napromieniania chłoniaka nieziarniczego

Zewnętrzna radioterapia jest najczęstszym typem chłoniaka podano. Możesz mieć to w poradni w szpitalu lub klinice. Oznacza to, że nie trzeba się zatrzymać na noc w szpitalu. Ten rodzaj promieniowania może być wytwarzane w urządzeniu zwanym akcelerator liniowy.

Przygotowanie do zabiegów radiacyjnych z symulacji

Aby przygotować się do leczenia, trzeba będzie sesja, zwana symulacja, z terapeutą promieniowania. Spotkanie to pomaga określić, która pozycja musisz być dla zabiegów radiacyjnych. Lekarz będzie chciał się upewnić, że promieniowanie jest skierowany dokładnie w tym samym miejscu za każdym razem. Powołanie może trwać do 2 godzin. Oto, czego można spodziewać się zdarzyć w trakcie procesu symulacji.

  • Możesz mieć skanów obrazowych, takich jak tomografia komputerowa. Są to skany, które pozwalają lekarz zobaczyć wewnątrz ciała. Takie testy pomagają lekarze wskazać dokładną lokalizację chłoniaka. W ten sposób lekarz dokładnie gdzie celować promieniowanie wie.

  • Będziesz leżeć na stole, podczas gdy terapeuta promieniowania wykorzystuje maszynę do definiowania pola leczenia. Że pole to jest dokładnie miejscu na ciele, w których celem będzie promieniowanie. Możesz mieć więcej niż jedno pole, jeśli leczenie chłoniaka w więcej niż jednym miejscu. Po znaleźć wygodną pozycję i jest jasne, gdzie promieniowanie musi przejść, terapeuta promieniowania zaznaczy swoje ciało z kropek tuszu (tatuaż), że nie będzie od razu zmyć pod prysznicem.

  • Jeśli masz naświetlanie całego ciała, być może trzeba będzie stać w specjalnej maszynie. Lub może leżeć po obu brzuchu lub plecach.

  • W zależności od leczonej okolicy, może masz specjalne tarcze ochronne ponad narządów takich jak płuca, serce i nerki, aby chronić je przed promieniowaniem wysokiej dawki.

  • Możesz także mieć formy Korpus wykonany pomóc utrzymać się z przesuwaniem się w trakcie leczenia.

Co się dzieje w dni trzeba promieniowanie

W dniach trzeba promieniowania, może być konieczne, aby umieścić na szpitalną koszulę. Wtedy będziesz leżeć na stole, gdy urządzenie znajduje się nad tobą. Doświadczenie jest bardzo podobny, że z coraz rentgenowski. Pobyt w pokoju na promieniowanie przez 20 do 30 minut, ale sam zabieg może trwać tylko kilka minut. Na promieniowanie linie terapeuta maszynę dokładnie ze swoimi oznaczonych polach położonych w trakcie leczenia, wcześniejszego symulacji.

Terapeuta Promieniowanie wychodzi z pokoju, aby włączyć urządzenie, ale będzie w stanie rozmawiać ze sobą na interkom. Można usłyszeć szum lub klikając dźwięki. Wiele planów leczenia wymagają, aby dostać zabiegi promieniowania codziennie przez 5 dni z rzędu przez kilka tygodni. Nie będzie radioaktywne w tym czasie.

Terapia wiązką elektronów to szczególny rodzaj promieniowania zewnętrznego. Lekarz może zalecić to dla niektórych typów chłoniaków, że tylko wpływa na skórę. To różni się od standardowego zewnętrznego promieniowania, ponieważ wiązka traktowanie tylko przez skórę i nie przeniknąć i idą dalej do ciała.