Cambler

Co się dzieje podczas leczenia hormonalnego raka prostaty

Dostępne są 2 podejścia do terapii hormonalnej: lek na bazie i chirurgiczne. Terapie lekowe oparte są nazywane również hormonalnej terapii medycznej. Oto jak działa każde podejście. Podejście chirurgiczne nazywa orichiectomy.

Leczenie hormonem medyczny

Do tego zabiegu, można brać narkotyki antihormone. Wielu mężczyzn woli to chirurgicznym usunięciu jądra. Leki zapobiec jądra od wydzielania testosteronu. Całkowitego blokowania działania testosteronu odbywa się poprzez tabletek dziennie. Lekarz zaleci 1 lub więcej z tych 3 leków. Są one wymienione w kolejności od najbardziej do najmniej powszechnie przepisywany.

  • Hormonu luteinizującego hormonu uwalniającego (LHRH) analogów. Dostaniesz szansę raz na miesiąc, co 3 lub 4 miesiące, lub roczne. To bardzo ważne, aby nie pominąć strzały. Jeśli tak, testosteronu może wzrosnąć i spowodować raka rośnie. Istnieją 2 rodzaje analogów LHRH. Są Lupron (leuprolide) i Zoladex ® (goserelinę). Działają około same. Hormonu luteinizującego mówi się jąder do produkcji testosteronu. Więc kiedy rozpocząć przyjmowanie analogów LHRH, poziom testosteronu w górę. Ale twój mózg mówi twoje jądra do zatrzymania produkcji testosteronu. Proces ten trwa około 5 do 8 dni. Zabieg ten może być kosztowne. Może pojawić analogi LHRH przez siebie, lub lekarz może zalecić im innego rodzaju leczenia. Jeśli poziom PSA nadal wzrasta nawet z LHRH analogowych zdjęć, lekarz może dodać antyandrogenu.

  • Hormonu uwalniającego gonadotropiny (GnRH) antagonistów. Leki te są nadal badane. Oto, co wiemy do tej pory. Antagonista GnRH obecnie przechodzi próby kliniczne nazywa Plenaxis (abareliks). To domięśniowo co miesiąc. Wymaga to także dawkę przypominającą w 15 dniu. Jest to bardzo obiecujące, ponieważ wpływa na poziom testosteronu wzrostu raka prostaty. Lek działa szybciej, szybciej steruje raka.

  • Antyandrogeny. Są to zazwyczaj tabletki w Europie. Leki te nie obniżają produkcję testosteronu. Oni adrenolityki. Zapobiegają one od działania hormonów na komórki prostaty. Istnieją 3 powszechnie stosowane antyandrogeny. Są Casodex (bikalutamid), Eulexin (flutamid) oraz Nilandron (nilutamid). Zazwyczaj lekarze dają im analogów LHRH. Gdy są używane razem, to się nazywa całkowita blokada androgenów.

Orchiektomii

To jest chirurgiczne podejście do terapii hormonalnej, w której chirurg usuwa zarówno swoich jąder. Bez jąder, nie można produkować męskich hormonów, które powodują raka prostaty rośnie.

Jest to prosta procedura. Ale wielu ludzi zdecydować się terapii hormonalnej z lekami, zamiast operacji, ponieważ albo nie podoba mi się pomysł z utratą jąder lub czasami o drużynie z terapii hormonalnej. Zaletą tej procedury jest to, że w ciągu jednego zabiegu. Jest to również mniej kosztowne niż strzałów.

Zabieg ten wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym. Oznacza to, że obszar jest zdrętwiała, ale nie możesz uśpić. Twój urolog będzie 1 lub 2 kawałki, zwane nacięcia na każdej stronie moszny. Lekarz wiąże się z naczyń krwionośnych, które dostarczają swoje jądra i przewód plemników. Wtedy on lub ona usuwa się jądra. Skóra moszny jest nadal. Niektórzy urolodzy usunąć tylko środek moszny, pozostawiając pewną pełnię do niego. Chirurg zamyka ranę rozpuszczalnych szwów, które nie muszą być usunięte. Zwykle można wrócić do domu następnego dnia.

Puste uczucie w ich mosznie po jąder usunięte denerwuje niektórych ludzi. Jeśli to prawda, należy zwrócić się do lekarza o protez jąder. Te plastikowe worki wypełnione są żelem o tej samej wielkości, co dorosłych jąder.