Cambler

Co wiedzieć radioterapii chłoniaka nieziarniczego

Radioterapia jest nazywany radioterapii. Możesz mieć go w spokoju, lub możesz mieć go z innymi rodzajami leczenia, takie jak chemioterapia. Terapia ta wykorzystuje silne promieniowanie rentgenowskie do zabijania komórek chłoniaka. Może on być stosowany w celu zmniejszenia ciśnienia i ból. Napromienianie onkolog ustala plan leczenia. Plan szczegóły jakie promieniowanie będziesz miał i jak długo potrwa leczenie. Lekarz może również przygotować się do, jak może czuć się w trakcie i po leczeniu.

Jeśli masz leczenia skierowanego na tylko niewielką część swojego ciała, będziesz najprawdopodobniej to zrobić w poradni. Oznacza to, że możesz mieć go w szpitalu lub klinice, ale nie masz na noc. Jeśli przygotowuje się do przeszczepu komórek macierzystych, będziesz miał zabiegi ambulatoryjnej. Oznacza to, że będziesz musiał pozostać w szpitalu.

Aby pomóc zdecydować się na leczenie, napromienianie onkolog może zrobić kilka badań obrazowych. Te testy robić zdjęcia wewnątrz ciała. Mogą to być zdjęcia rentgenowskie i tomografia komputerowa (TK). Pomagają one miejsce, gdzie potrzebujesz leczenia. Możesz mieć te same testy po leczeniu, aby zobaczyć, jak to działa.

Różnych sposobów można uzyskać promieniowanie na chłoniaka nieziarniczego

Napromienianie onkolog odwzorowuje swój plan leczenia. Następnie terapeuta promieniowania daje promieniowanie.

Najczęstszym sposobem, aby to z promieniowania zewnętrznego do jednej części ciała. Promieniowanie jest z urządzenia. Jest skierowana na zewnątrz ciała. Ten jest stosowany w leczeniu chłoniaka w określonych częściach ciała. Kieruje silne promieniowanie rentgenowskie bardzo precyzyjnie. Lekarz może zaproponować go do zabijania komórek chłoniaka. Może być także stosowany w celu kontrolowania objawów, takich jak ciśnienie i bólu. Ci zazwyczaj zabiegi zewnętrznych raz dziennie przez 5 dni z rzędu. Zrobisz to dla 4 do 6 tygodni. Każda sesja trwa tylko kilka minut. Możesz mieć to zrobione w poradni. Oznacza to, że nie trzeba się zatrzymać na noc w szpitalu.