Cambler

Co należy wiedzieć o biopsji węzłów chłonnych: jak sprawdzić, czy raka prostaty rozprzestrzenił

Rak prostaty, który rozprzestrzenił musi być traktowany inaczej, niż gdyby nie rozprzestrzenił. Na przykład, ludzie, których nowotwór rozprzestrzenił zazwyczaj nie mają operację usunięcia prostaty. Tak, aby można było rozpocząć leczenie, lekarz musi się nauczyć, czy Twój nowotwór rozprzestrzenił.

Twoje Gleason wynik i poziom PSA może pomóc lekarz wiem, szanse, czy nowotwór rozprzestrzenił. Jeśli Twój wynik Gleasona jest niska (6 lub mniej), prawdopodobieństwo, że nowotwór rozprzestrzenił się na węzły chłonne jest niski. Ryzyko rozprzestrzeniania do węzłów chłonnych jest również niski poziom PSA, jeśli jest mniej niż 10 ng / ml. Jeśli Twój wynik Gleasona jest wyższa lub jeśli stężenie PSA jest wyższe niż 10 ng / ml, lekarz może zalecić masz jakieś węzły chłonne usunięte i sprawdzane pod kątem raka.

Teraz, jedynym sposobem, aby sprawdzić na raka węzłów chłonnych jest je usunąć poprzez operację. Usunięcie węzłów chłonnych nazywa węzłów chłonnych rozwarstwienie. Nazywana jest również biopsja węzła chłonnego. Gdy są one usuwane, patolog patrzy na nich pod mikroskopem, aby sprawdzić, na raka.

Gdy masz węzły chłonne usunięte zależy od rodzaju leczenia, lekarz zaleca. Jeśli lekarz zaleca operację w celu leczenia raka, może być węzły chłonne usunięte w tym samym czasie. Lekarz usunięcia węzłów chłonnych i natychmiast mieć wygląd patologa w nich. Jeśli wykazują raka, lekarz może przerwać operację tam i nie usunąć prostatę. Ale niektórzy chirurdzy śmiało usunąć prostatę, jeśli istnieją jedynie niewielkie ilości raka w węzłach chłonnych, dlatego należy o tym porozmawiać z lekarzem przed operację. Czy węzły chłonne nie wykazują raka, lekarz może kontynuować operację i usunąć prostatę. Jeśli pacjent jest leczony z radioterapią, węzły chłonne mogą być próbą wcześniej z mniej inwazyjnych rodzaju operacji znanej jako laparoskopowej węzłów chłonnych rozbiorem.