Cambler

Co musisz wiedzieć o samobójstwie

W 2007 roku, ponad 34000 ludzi popełniło samobójstwo, co dziesiąty główną przyczyną śmierci. Na jedną osobę co 16 minut, to jest tragedia narodowa, ale każdy z nas może pomóc w zapobieganiu.

Depresja jest głównym przyczyną samobójstwa. Rozumienia i rozpoznawania sygnałów ostrzegających o depresji i zachowań samobójczych, są pomocne w zapobieganiu samobójstwo.

Poniższe odpowiedzi na ważne pytania mogą pomóc zrozumieć samobójstwo i podjąć kroki, aby go zatrzymać.

Przyczyny

P: Dlaczego ludzie popełniają samobójstwo?

: Próba samobójcza jest wskazanie jest ciężko coś złego w życiu człowieka. Samobójstwo jest rozpaczliwa próba ucieczki nieznośne cierpienie.

O tym mówić

P: Czy można mówić o samobójstwie, aby osoba, która jest w trudnej sytuacji bardziej prawdopodobne, aby spróbować?

: Jest odwrotnie-ignorowanie problemu w nadziei, zniknie on może sprawić, że człowiek czuje się jeszcze bardziej osamotniony i niezrozumiany.

Zagrożonych

P: Kto jest na ryzyko samobójstwa?

A: Wyniki Suicide z chorobą psychiczną. Inne czynniki ryzyka to niedawną utratę bliskiej osoby czy pracy, rozwód, dire choroby medycznej, i brak wsparcia społecznego.

Ci ludzie są w grupie podwyższonego ryzyka przy ich życia:

 • Osób starszych. Osoby w wieku 65 lat i starsze mają najwyższy wskaźnik samobójstw wśród wszystkich grup wiekowych. Czynniki są nieleczona depresja, śmierć bliskich, choroby przewlekłe i samotność.

 • Nastolatków. Samobójstwo jest trzecią najczęstszą przyczyną zgonów u nastolatków i rachunków dla prawie 13 procent wszystkich zgonów rocznie. Czynniki ryzyka samobójstwa dla młodzieży m.in. depresji, nadużywania alkoholu lub narkotyków, niedawno traumatyczne wydarzenie, dostępność pistoletu i narażenie na innych nastolatków, którzy popełnili samobójstwo.

 • Mężczyźni. Spośród tych, którzy próbują popełnić samobójstwo, szybkość realizacji dla mężczyzn jest czterokrotnie wyższy niż w przypadku kobiet. Jednak kobiety, próba samobójstwa o dwa do trzech razy częściej niż mężczyźni. Mężczyźni, którzy mają 85 lat i starsze mają najwyższy wskaźnik samobójstw.

Leki

Q: Czy leki przeciwdepresyjne zwiększyć lub zmniejszyć ryzyko?

A: Leki przeciwdepresyjne są skuteczne w leczeniu depresji, w ten sposób zmniejszając całkowite ryzyko samobójstwa. Czasami jednak osoba musi próbować różne rodzaje leków przeciwdepresyjnych, lub używanie połączenia leków przed skuteczny wynik uzyskuje. Różnych grup wiekowych i etnicznych przetwarzać te leki w innym tempie metabolizmu. Dlatego dla każdego ścisły nadzór biorąc te leki muszą być zrobione. Leki przeciwdepresyjne może trwać przez tygodnie do kilku miesięcy, zanim korzystne skutki leków zauważone i nie mogą być stosowane jako szybko poprawki na myśli samobójcze.

Trzeba uważać na znaki

P: Jakie są objawy ktoś może być samobójstwem?

A: Większość samobójcze ludzie dają jakiś znak o swoich zamiarach. Objawy te wskazują, osoba zagrożona samobójstwa:

 • Słowne groźby samobójcze, takie jak "Będziesz lepiej beze mnie."

 • Brak zainteresowania przyszłych planów.

 • Odniesienia do "nie do zniesienia" uczuć i beznadziei.

 • Pożegnanie z rodziną i przyjaciółmi.

 • Rozdawanie cennych nabytków.

 • Zwiększenie wycofanie z rodziną i przyjaciółmi.

Zapobieganie

Q: Czy samobójstwo zapobiec?

: Najlepsza profilaktyka jest w leczeniu przyczyn. Jeśli osoba ta jest wciśnięty czy sprawca substancja, na przykład, leczenie zaburzenia zapobiega się chorobą postępującą do punktu myśli samobójcze. Leki wzdłuż poradnictwo wykazano za najlepsze sposoby leczenia. Rozpoznawaniu objawów i szuka pomocy są najlepsze metody zapobiegania.

Jeśli uważasz, że dana osoba jest samobójcze:

 • Określić, czy dana osoba ma konkretny plan przeprowadzenia samobójstwo.

 • Nie zostawiaj sam osobę.

Gdy ktoś verbalizes lub działa tak, jakby on lub ona zaszkodzić sam się, osoba ta powinna być traktowana poważnie. Skontaktować się z lokalnym centrum kryzysowego, lub Narodowy Suicide Prevention Hotline: 800-273-Talk (8255). Możesz również skontaktować się z 911 do pomocy, lub wziąć osobę do najbliższej izby przyjęć. Trudno, aby spróbować pomóc samobójcze osoby samodzielnie. Skontaktować lub uzyskać osoby do wykwalifikowanego specjalisty zdrowia psychicznego, tak szybko jak to możliwe.