Cambler

Chromanie przestankowe

Co to jest chromanie przestankowe?

Chromanie przestankowe jest terminem medycznym na ból, drętwienie, obolałość, pieczenie, uczucie ciężkości lub skurcze w nogach, które występuje w trakcie działań, takich jak chodzenie lub wchodzenie po schodach. Możesz czuć się te objawy w żadnym z mięśni kończyn dolnych, w tym w nogi, łydki, uda, czy pośladki. Chromanie przestankowe może być zlokalizowane lub rozproszona, obejmujących jednego lub obu nóg. Objawy zwykle zmniejsza się po aktywności jest zatrzymany, a mięśnie odpoczynek.

Chromanie jest spowodowane głównie przez choroby tętnic obwodowych, nazywany chorobą naczyń obwodowych. W tej choroby, twoje mięśnie nie mogą uzyskać wystarczającej ilości tlenu, ponieważ krążenie krwi został zablokowany lub ograniczony w tętnicach. Miażdżyca (stwardnienie tętnic) powoduje chorobę tętnic obwodowych.

Miażdżyca jest częstą chorobą układu krążenia w Europie. Choroba jest główną przyczyną chorób i śmierci w Europie. Najczęściej ludzie rozwijają miażdżycy w wyniku cukrzycy, genetycznych czynników ryzyka, wysokie ciśnienie krwi, sadło diety, otyłość, wysoki poziom cholesterolu we krwi i palenie tytoniu.

Mimo, zagrażające życiu powikłania chromaniem przestankowym są rzadkie, osoby z chromaniem przestankowym powodu choroby tętnic obwodowych mogą być zagrożone przez atak serca i udaru mózgu. Szukajcie natychmiastowej pomocy lekarskiej (zadzwonić pod numer 911) w przypadku wystąpienia trudności w oddychaniu, ból lub ucisk w Powierzchnia klatki piersiowej, ciężkie lub nagły ból głowy lub trudności z chodzeniem, lub jeśli myślisz, że może być zawał serca lub udar mózgu.

Zwrócić się o pomoc medyczną, jeśli chromanie przestankowe jest trwała, nawracające lub powoduje ci troskę.

OBJAWY

Jakie inne objawy mogą wystąpić z chromaniem przestankowym?

Chromanie przestankowe mogą towarzyszyć inne objawy, które różnią się w zależności od choroby podstawowej, zaburzenia lub choroby.... Czytaj więcej o sporadycznych objawów chromania

PRZYCZYNY

Co powoduje chromanie przestankowe?

Choroba tętnic obwodowych jest główną przyczyną chromania przestankowego. W tej chorobie, płytka, składający się głównie z tłuszczu i cholesterolu, przywiera do ścianek tętnic dostarczania krwi do mięśni kończyn dolnych. Tablica blokuje lub ogranicza przepływ krwi przez tętnice do mięśni.... Czytaj więcej o przyczynach chromania przerywanych

Więcej artykułów