Cambler

Palenie i choroby układu oddechowego

Fakty na temat palenia i chorób układu oddechowego:

Choroby wywołane przez palenie zabić ponad 440 tysięcy ludzi w Stanach Zjednoczonych każdego roku. W rzeczywistości, do palenia jest bezpośrednio odpowiedzialny za prawie dziewięćdziesiąt procent raka płuc i POChP zgonów. Nawet z kampanii antynikotynowych i zastrzeżenia zdrowotnych medycznych w miejscu, wiele osób nadal palić i zacząć palić każdego roku. Około 1300 nastolatków w wieku poniżej 17 lat stają się palaczami każdego dnia.

Jakie są zagrożenia związane z paleniem?

Palacze nie tylko zwiększyć ryzyko chorób płuc, w tym raka płuc, ale także zwiększają ryzyko innych chorób, w tym chorób serca, udaru mózgu i raka jamy ustnej. Ryzyko związane z paleniem tytoniu, w jakim dotyczy choroby płuc mogą obejmować, ale nie są ograniczone do nich, następujące:

 • Przewlekłe zapalenie oskrzeli
  Przewlekłe zapalenie oskrzeli, zapalenie długotrwałe oskrzeli (duże dróg oddechowych), charakteryzuje się kaszel wydajnie w ciągu długiego okresu czasu.

 • Rozedma
  Rozedma płuc, przewlekłe choroby płuc, która wpływa na worki powietrzne w płucach (pęcherzyków płucnych), charakteryzuje się duszność, kaszel, zmęczenie, problemy ze snem i serca, utrata masy ciała, a także depresji.

 • Rak płuca
  Rak płuc, zaburzenia, ciągłe namnażania komórek, które mogą wyniknąć w bryłach, mas lub guzów, może rozpocząć się w błony śluzowej oskrzeli (duże), dróg oddechowych lub innych częściach układu oddechowego. Rak płuc może powodować kaszel, jak guz rośnie. Inne objawy mogą obejmować stały ból w klatce piersiowej, duszność, świszczący oddech, nawracające infekcje płuc, krwawe lub rdzawe plwociny, chrypka, obrzęk szyi i twarzy, bóle i osłabienie w ramię, ręka, lub strony, a niewyjaśnione gorączki. Palenia, w tym biernego palenia, jest główną przyczyną raka płuc.

Objawy chorób płuc związanych z paleniem może przypominać inne choroby płuc lub problemy zdrowotne. Zawsze skonsultuj się z lekarzem diagnozy.

Jak niebezpieczne jest bierne palenie?

Bierne palenie, dym, który jest wydychany przez palaczy i dymu emitowanych z płonącego końca zapalonego papierosa, cygara lub rur, powoduje ponad 3000 Rak płuc zgonów każdego roku osoby, które nie palą się. Zwany także mimowolne lub bierne palenie, bierne palenie może także prowadzić do chorób serca. Oto niektóre z najczęstszych objawów związanych z narażeniem na bierne palenie. Jednak każda osoba może wystąpić objawy inaczej. Objawy mogą obejmować:

 • podrażnienie oczu, nosa i gardła

 • kaszel

 • nadmierne flegma (śluz w drogach oddechowych)

 • dyskomfort lub ból w klatce piersiowej

Dzieci i niemowlęta narażone na dym tytoniowy są bardziej narażone na infekcje ucha, i astma, i są bardziej narażone na zespół nagłej śmierci niemowląt (SIDS), niż dzieci i niemowląt bez tej samej ekspozycji.

Objawy bierne palenie może przypominać inne choroby medycznych i problemów. Zawsze skonsultuj się z lekarzem diagnozy.

Jakie są korzyści z rzucenia palenia?

Ludzie, którzy rzucili palenie może faktycznie odwrócić niektóre szkody, które zostały wyrządzone płucach przez dłuższy okres czasu. Inne korzyści z rzucenia palenia może zawierać następujące elementy:

 • zmniejszyła ryzyko choroby płuc

 • zmniejszyła ryzyko chorób serca

 • zmniejszyła ryzyko raka

 • zmniejszenie plamy po papierosach na palcach i zębach

 • zmniejszone występowanie kaszlu włamania

 • eliminacja nieświeży zapach papierosów na ubrania i włosy

 • poprawić zapach i smak

Jak palenia cygara wpływa osoby ryzyko zachorowania na raka płuc i innych rodzajów raka?

Cygara stała tendencja w latach 1990, przyciąga młodych i starych. Postrzegane jako mniej szkodliwe dla zdrowia, w rzeczywistości stanowią cygara samo, jeśli nie więcej, jak papierosy ryzyko raka jamy ustnej. Mimo, że wiele osób palących cygara nie inhalacji, ich ryzyko raka jamy ustnej, gardła i przełyku jest taka sama jak dla palaczy. Następujące fakty:

 • W porównaniu z niepalącymi, którzy wdychają palacze cygar są bardziej narażone na rozwój raka jamy ustnej, raka przełyku i raka krtani.

 • Wdychać palacze cygar i palą pięć cygar dziennie może mieć raka płuc ryzyko podobnego do jednego-pack-a-Day palaczy papierosów.

 • Bierne palenie od cygar zawiera toksyn i czynników wywołujących raka (rakotwórczych) podobne do biernego palenia papierosów, ale w wyższych stężeniach.

Rzucenie palenia:

Rzucenie palenia jest zarówno psychicznego i fizycznego przedsiębiorstwo. Psychicznie, powinny być gotowe i stosunkowo bezstresowe. Fizycznie, musisz zobowiązać się do wykonywania codziennie i coraz dużo snu. Osoba próbuje rzucić musi pokonać dwie przeszkody: fizyczne uzależnienie od nikotyny i przyzwyczajenia. Europejska Akademia Otolaryngologii i Europejskiego Stowarzyszenia Lung oferuje następujące wskazówki, które pomogą użytkownikom zamknąć za pomocą wyrobów tytoniowych:

 1. Zastanów się, dlaczego chcesz rzucić.

 2. Wybierz bezstresowy czas, aby zakończyć.

 3. Poprosić o wsparcie i zachęty od rodziny, przyjaciół i kolegów.

 4. Rozpocząć codzienne ćwiczenia lub działalności, aby złagodzić stres i poprawić swoje zdrowie.

 5. Odpoczywaj.

 6. Jeść zrównoważonej diety.

 7. Dołącz do zaprzestania palenia program, lub inne grupy wsparcia.

W niektórych przypadkach, palacze korzystają z nikotyny produktów zamiennych pomóc złamać nałóg palenia. Produkty zastępujące nikotynę nadal dają nikotyny palacz, chociaż w mniejszych ilościach niż papierosa, aby spełnić swoje pragnienie nikotyny. Jednak korzyści z nikotyny produktów zamiennych jest eliminacja smoły i gazów trujących, że papierosy emitują. Kobiety w ciąży lub karmiące, oraz osoby z innymi chorobami medycznych, powinien skonsultować się z lekarzem przed użyciem jakiekolwiek produkty zastępujące nikotynę. Niektóre przykłady obejmują produkty zastępujące nikotynę:

 • nikotyny guma do żucia lub ssania - te over-the-counter produktów uwolnienia niewielkich ilości nikotyny, aby zmniejszyć objawy odstawienia nikotyny.

 • nikotyna łata - over-the-counter poprawka nakłada się na górnej części ciała raz dziennie, który uwalnia stałą dawkę nikotyny, aby zmniejszyć chęć palenia.

 • inhalator nikotynowy lub spray do nosa - recepta produkty zamienne, które uwalniają nikotynę, nikotyny, które pomogą zmniejszyć objawy odstawienia (wymaga zgody lekarza przed użyciem).