Cambler

Choroby serca i cukrzyca: Jaki jest związek?

To nie jest łatwe mając cukrzycę. Jeśli jednak również rozwijać choroby serca, to jak uderzenie w jeden-dwa stempla! Chorych na cukrzycę, sprawia, że ​​dwukrotnie częściej na choroby serca. Co więcej, jest prawdopodobne, aby ją wcześniej w życiu i mają bardziej ciężką postać choroby serca niż osoby bez cukrzycy. Dobrą wiadomością jest to, że można walczyć z kursów i żyć zdrowo poprzez podjęcie kroków w celu zapobiegania i zarządzania obu chorób.

Jak cukrzyca i choroby serca związane?

Choroby serca i cukrzyca, są tak ściśle związane, że jest to choroba zwana cukrzycowa choroba serca. W cukrzycy, poziom cukru we krwi (glukozy) jest zbyt wysoka. Wysoki poziom cukru we krwi jest szkodliwe dla organizmu na wiele sposobów, w tym powodując problemy z sercem.

Cukrzyca zwiększa ryzyko choroby wieńcowej (CHD), kardiomiopatii cukrzycowej oraz niewydolności serca. CHD jest zazwyczaj spowodowane nagromadzeniem się cholesterolu na ścianach tętnic zaopatrujących serce w krew. Z czasem, to zawęża lub drewniaki tętnic wieńcowych i zwiększa ryzyko zawału serca. Posiadające wysokie stężenie cukru we krwi sprawia, że ​​CHD częściej i bardziej poważne, ponieważ uszkodzenia tętnic i może przyczynić się do wysokiego poziomu cholesterolu.

Mając cukrzycy i CHD może uszkodzić mięsień sercowy. Efekt ten jest jeszcze gorzej, jeśli również mają wysokie ciśnienie krwi. Kardiomiopatii cukrzycowej jest uszkodzenie, które wpływa na strukturę i funkcjonowanie swojego serca, co może prowadzić do niewydolności serca. Niewydolność serca jest osłabienie mięśnia serca do tego stopnia, że nie pompować wystarczającej ilości krwi do organizmu.

Kto dostaje choroby serca i cukrzycy?

O określonej grupy problemów, zwany zespół metaboliczny, zwiększa ryzyko zachorowania zarówno cukrzycy typu 2 i chorób serca. Twoje szanse o atak serca są podwojone, jeśli masz trzy lub więcej metaboliczne czynniki ryzyka w tym:

 • Wysoki poziom triglicerydów: 150 mg / dl lub wyższe

 • Niski poziom HDL czyli "dobrego" cholesterolu: Mniej niż 50 mg / dl u mężczyzn i 40 mg / dl u mężczyzn

 • Wysoki poziom cukru we krwi 100 mg / dl lub większe, gdy jesteś na czczo

 • Duża talia: 40 cm lub więcej dla mężczyzn i 35 cali lub więcej dla kobiet

 • Wysokie ciśnienie krwi 130 mm Hg lub wyższe dla górnej liczby i / lub 85 mm Hg lub wyższe dla liczby dolnym

Inne czynniki ryzyka chorób serca i cukrzycy m.in. o siedzący tryb życia i dieta bogata w tłuszcze nasycone i cukier.

Co mogę zrobić, aby obniżyć moje ryzyko obu chorób?

Możesz wziąć za swoje zdrowie w celu zapobiegania i zarządzania zarówno cukrzycy i chorób serca. Im wcześniej zaczniesz brać te kroki, tym lepiej:

 • Pobierz sprawdzanie. Regularnie odwiedzają swojego lekarza, aby złapać małe problemy, zanim staną się duże. Prawdopodobnie nie wiesz, że masz zagrożenia, takie jak wysokie ciśnienie krwi, wysoki poziom cukru we krwi lub wysokiego poziomu cholesterolu, o ile nie są regularnie sprawdzane.

 • Rzucić palenie. Lekarz jest wspaniałym źródłem porad na temat najlepszych rzucania palenia programów i leków.

 • Ograniczyć sól i tłuszcz. Jedz mniej soli i tłuszczu, aby pomóc obniżyć ciśnienie krwi i poziom cholesterolu. Dobry wybór m.in. chude mięso, produkty mleczne o niskiej zawartości tłuszczu, produkty pełnoziarniste, świeże owoce i świeże warzywa. Utrzymać poziom cholesterolu w diecie do mniej niż 300 mg dziennie i granicznych przetworzona żywność.

 • Pobierz test A1c. Test ten mierzy średni poziom cukru we krwi w ciągu ostatnich trzech miesięcy w osób z cukrzycą. Lekarze na ogół zalecają Twój poziom znajduje się poniżej 7%.

 • Pump it up. Podnieś swój poziom aktywności do 30 minut umiarkowanego wysiłku 06:55 dni w tygodniu. Wybrać wiele rozrywek lubisz. Mogą to być sporty, takie jak golf lub koszykówka, lub bardziej przyjemnych czynności, takich jak chodzenie lub rowerem na ścieżce przyrody. Zapytaj swojego lekarza, jaki rodzaj ćwiczeń jest najlepszy dla Ciebie.

 • Utrzymać wagę w dół. Zapytaj lekarza, co idealnym celem waga powinna być i jak się tam dostać.

 • Spokojnie na alkohol. Pić z umiarem, co oznacza jeden napój alkoholowy dziennie dla kobiet lub dwóch dziennie dla mężczyzn, lub wcale. Lekarz może zalecić pić mniej alkoholu, nawet jeśli masz już cukrzycy.

 • Napełniać swoje recepty. Zabierz swoje leki zgodnie z zaleceniami, w tym leków obniżających ciśnienie krwi, poziom cholesterolu i cukru we krwi. Zapytaj lekarza, czy biorąc codziennie aspirynę jest właśnie dla Ciebie.