Cambler

Choroby przenoszone drogą płciową

Co to są choroby przenoszone drogą płciową?

Choroby przenoszone drogą płciową jest akronimem dla chorób przenoszonych drogą płciową. Choroby przenoszone drogą płciową są przekazywane od jednej osoby do drugiej w czasie kontaktów seksualnych. Niektóre choroby przenoszone drogą płciową mogą być również przekazywane do innej osoby za pomocą innych środków, takich jak poprzez transfuzję krwi lub od zakażonej matki na dziecko w czasie ciąży lub porodu.

Choroby przenoszone drogą płciową są bardzo powszechne, zwłaszcza wśród młodych osób w wieku od 15 do 24. Istnieje każdego roku około 19 milionów nowych przypadków chorób przenoszonych drogą płciową w Europie, zgodnie z Centers for Disease Control and Prevention (Źródło: CDC ).

Choroby przenoszone drogą płciową to:

 • Archiwsta

 • Chlamydia

 • Opryszczka narządów płciowych

 • Brodawki narządów płciowych

 • Rzeżączka

 • Zapalenie wątroby

 • HIV / AIDS

 • Wirus brodawczaka ludzkiego (HPV)

 • Wszy łonowe (kraby)

 • Świerzb

 • Kiła

 • Rzęsistkowica

Większość chorób przenoszonych drogą płciową są bardzo zapobiec. Jeśli wcześnie wykryty, niektóre choroby przenoszone drogą płciową, takich jak rzeżączka i chlamydia, można szybko i łatwo wyleczyć przed poważne komplikacje rozwijać.

Inne choroby przenoszone drogą płciową, takich jak HIV / AIDS i opryszczki narządów płciowych, nie są uleczalne, ale szybka diagnoza i leczenie może pomóc zmniejszyć lub opóźnić wystąpienie ciężkich powikłań, poprawy jakości życia i zminimalizowania rozprzestrzeniania się choroby na inne osoby.

Każda osoba, która angażuje się w aktywności seksualnej może umowy i przekazać na STD. Obejmuje heteroseksualnych i homoseksualnych, biseksualnych mężczyzn i kobiet.

Nieleczone choroby przenoszone drogą płciową mogą prowadzić do poważnych powikłań, takich jak zapalenia narządów miednicy mniejszej, zakażenia oportunistyczne i powikłań u noworodków. Używanie bezpiecznego seksu, szukając regularną opiekę medyczną, i szukając wcześnie, regularne opieki prenatalnej może pomóc zmniejszyć ryzyko wystąpienia poważnych powikłań choroby przenoszone drogą płciową.

OBJAWY

Jakie są objawy chorób przenoszonych drogą płciową?

Objawy choroby przenoszone drogą płciową zmieniać się w zależności od typu STD i w danym przypadku. Niektóre choroby przenoszone drogą płciową nie mają żadnych objawów na początku choroby. Jednak poważne trwałe uszkodzenie tkanki rozrodcze, bezpłodności i innych powikłań może wystąpić nawet wtedy, gdy nie występują objawy.... Czytaj więcej na temat objawów płciową

PRZYCZYNY

Co powoduje choroby przenoszone drogą płciową?

Choroby przenoszone drogą płciową są spowodowane przez infekcje niektórych organizmów:... Czytaj więcej o płciową przyczyn

ZABIEGI

Jak choroby przenoszone drogą płciową są traktowane?

Niektóre choroby przenoszone drogą płciową, takich jak chlamydia, rzeżączka i kiła, są łatwo uleczalne w ich wczesnym stadium. Szybka diagnoza i leczenie może wyeliminować ryzyko wystąpienia poważnych powikłań.... Czytaj więcej o terapii płciową

Więcej artykułów