Cambler

Choroby nerek

Co to jest choroba nerek?

Choroba nerek jest ogólny termin, który obejmuje każdą chorobę, zaburzenie lub choroba nerek. Nerki są istotne narządy wewnętrzne znajdujące się w górnej części jamy brzusznej. Zazwyczaj ludzie mają dwie nerki kształcie fasoli, które stanowią część układu moczowego, w tym układu moczowo-płciowego.

Choroba nerek jest spowodowany szeregiem chorób, które prowadzą do uszkodzenia nerek i pogorszenie funkcji nerek. Choroba nerek może utrudnić lub uniemożliwić nerki do pełnienia funkcji, które są krytyczne dla życia i ogólnego stanu zdrowia, w tym:

  • Filtrowanie odpady i nadmiar wody i soli z krwią, które są następnie usuwane z organizmu przez moczowodu, pęcherza moczowego i cewki moczowej, w postaci moczu

  • Produkujących niektóre hormony, takie jak renina, który pomaga regulować ciśnienie krwi

  • Wytwarzania aktywnej postaci witaminy D (calcitrol)

  • Regulowanie elektrolity i inne istotne substancje, takie jak sód, wapń, potas

  • Regulowanie poziomu i jakości płynu w korpusie

  • Stymulując produkcję czerwonych krwinek

Istnieją dwa główne typy poważną chorobą nerek:

  • Ostrą niewydolność nerek jest chorobą, w której występuje uszkodzenie i pogorszenie funkcji nerek, które występuje nagle, na ogół w ciągu dni. Ostra niewydolność nerek może być spowodowane przez takie choroby, jak wstrząs ostrego zapalenia nerek, niedrożnością dróg oddechowych, albo spożycia niektórych substancji toksycznych.

  • Przewlekła choroba nerek jest chorobą, w której występuje uszkodzenie i pogorszenie funkcji nerek, który trwa przez długi okres czasu od miesięcy do lat. Przewlekła choroba nerek jest zazwyczaj spowodowane przez choroby długoterminowych, takich jak cukrzyca i nadciśnienie tętnicze (wysokie ciśnienie krwi).

Szybka diagnostyka i leczenie wielu podstawowych przyczyn choroby nerek może zapobiec lub spowolnić postęp poważnego uszkodzenia nerek, która prowadzi do przewlekłej choroby nerek lub ostrą niewydolnością nerek.

Choroby nerek mogą być poważne lub zagrażające życiu choroby, ponieważ może rozwijać się szybko i krytycznie wpływać na zdolność nerek do normalnego funkcjonowania. Szukajcie natychmiastowej pomocy lekarskiej (zadzwonić pod numer 911), jeśli, lub ktoś jesteś z, mają objawy upośledzenia nerek funkcji, takich jak ciężka duszność, krwawe stolce lub moczu, zmniejszenie oddawania moczu lub brak oddawania moczu, lub zmiany w świadomości i czujności. Szukajcie natychmiastowej pomocy lekarskiej (zadzwonić pod numer 911), jeśli, lub ktoś jesteś z, nie przedawkował narkotyków lub spożyciu toksycznych substancji.

OBJAWY

Jakie są objawy choroby nerek?

Objawy choroby nerek zmieniać się w zależności od przyczyn. Ogólne objawy mogą obejmować:... Czytaj więcej o objawy choroby nerek

PRZYCZYNY

Co powoduje chorobę nerek?

Choroby nerek może być spowodowane przez wiele różnych chorób bazowych, zaburzeń lub chorób, które prowadzą do uszkodzenia nerek, takich jak niedrożność, infekcji, nowotworu, zapalenia deformacji, toksyczne połknięcia lub zmniejszonym przepływu krwi w nerkach. Przyczyny to:... Czytaj więcej na temat przyczyn choroby nerek

ZABIEGI

Jak jest choroba nerek leczonych?

Leczenie choroby nerek, zmienia się w zależności od przebiegu choroby, zaburzenia lub choroby. Cele leczenia są do wyleczenia choroby podstawowej, płyn i zapobiec nadmiernemu gromadzeniu odpadów w organizmie, i zatrzymać lub spowolnić postęp uszkodzenia nerek. Leczenie ma również na celu zminimalizowanie powikłań choroby nerek.... Czytaj więcej na temat leczenia choroby nerek

Więcej artykułów