Cambler

Chirurgia bariatryczna: Roux - en - Y bypass

Chirurgia bariatryczna zmienia rozmiar żołądka i długość jelita cienkiego. Celem jest, aby ograniczyć ilość żywności mogą być spożywane i absorbowane w tym samym czasie. Jesteś o Roux-en-Y bypass. Podczas tego rodzaju procedury, część żołądka jest zamknięty za pomocą zszywek, aby utworzyć mniejszy mieszek. Mniejszy żołądek pomaga ograniczyć ilość jedzenia można zjeść w jednym czasie. Jelita cienkiego jest następnie dzielona, ​​a część z nich jest ponownie podłączyć do worka żołądka. Ponieważ część albo większość jelita cienkiego jest pomijany, mniej żywności jest wchłaniany.

Procedura

Znaczna część żołądka jest zamknięty. Pozostawia mały woreczek do przechowywania żywności, ograniczając ilość, która może być spożywany w czasie. Jelito cienkie tnie poniżej dwunastnicy i ponownie nałożona do nowego worka żołądka, pozostawiając skrócenie drogi do żywności do przemieszczania się. W wyniku tego, większa część spożywanego pokarmu, który jest wyrzucany jako odpad i nie są wchłaniane w postaci energii.

Widok z żołądka i dwunastnicy przodu. Żołądek został pocięty i zszywane, tworząc sakiewkę. Wytnij koniec jelita cienkiego została wniesiona do podłączenia do woreczka żołądka. Dwunastnicy został pocięty i ponownie podłączyć się do jelita cienkiego. Strzałka pokazuje żywności od żołądka do przechodzącego skrócenie jelita cienkiego. Kolejna strzałka oznacza ścieżkę soków trawiennych żołądka i dwunastnicy przez w jelicie cienkim. Trawienie rozpoczyna się w jelicie cienkim.

Uwaga specjalna: pęcherzyka żółciowego

Chirurgii bariatrycznej jest zaprojektowane do spowodowania dużej ilości utraty wagi. Utrata masy ciała może spowodować depozytów w pęcherzyku żółciowym nazwie kamienie żółciowe. Aby temu zapobiec, pęcherzyka może być usunięte w czasie zabiegu lub w późniejszym terminie.