Cambler

Chemioterapia raka prostaty

Czym jest chemioterapia?

Chemoterapia jest stosowanie leków do leczenia komórek nowotworowych. Specyficznego leczenia raka prostaty będzie określona przez lekarza w oparciu o:

  • W twoim wieku, ogólnego stanu zdrowia i historii medycznej

  • Etap raka

  • Twój tolerancji dla określonych leków i procedur

  • Przewidywania dotyczące przebiegu choroby

  • Twoja opinia lub preferencji

Chemioterapia rzadko terapii podstawowej mężczyzn z rakiem prostaty, ale mogą być stosowane, gdy rak prostaty jest rozsiany poza gruczoł prostaty, szczególnie jeśli terapia hormonalna nie jest skuteczne.

Chemoterapia jest standardowe leczenie wczesnego raka prostaty. I chociaż może spowolnić wzrost nowotworu i zmniejszyć ból w bardziej zaawansowanych nowotworów, to nie ma ich utwardzenia.

Docetaksel (Taxotere ®), a także leków steroidowych, prednizon, zazwyczaj najpierw chemioterapii lek podawany. Drugi lek, kabazytaksel (Jevtana), może być stosowany (wraz z prednizonem), jeżeli docetakselu nie jest skuteczne. Oba te leki wykazano poprawę czasu przeżycia średnio o kilka miesięcy. Inne leki chemioterapii można też spróbować, jeśli to nie działa.

Jak jest chemioterapia podawana?

Twój onkolog określi, jak długo i jak często konieczne są zabiegi chemioterapii, jeśli w ogóle. Chemioterapia może być podawany dożylnie (w tym dożylnego) lub w tabletce, a zazwyczaj obejmuje kombinację leków. Chemioterapii są często podawane w cyklach: okres leczenia, po którym następuje okres regeneracji, a następnie innym okresie leczenia.

Chemioterapia może być podana w różnych ustawień w tym domu, w placówce szpitalnej, ambulatoryjnej lekarza biurze lub w klinice lub w szpitalu. Hospitalizacji może być konieczne do monitorowania leczenia i kontrolowania efektów ubocznych tych chemoterapię.

Jakie są najczęstsze skutki uboczne chemioterapii?

Jako indywidualny profil medycznej i diagnostyki każdego człowieka jest inny, więc jest jego / jej reakcja na leczenie. Działania niepożądane mogą być ciężkie, łagodne lub nieobecne. Pamiętaj, aby przedyskutować z zespołem opieki raka żadnych / wszystkie możliwe skutki uboczne leczenia przed rozpoczęciem leczenia.

Większość efektów ubocznych chemioterapii, znika po zakończeniu leczenia. Typowe skutki uboczne chemioterapii zależą od użytego leku, dawki i czasu trwania leczenia, a może obejmować następujące czynności:

Ponadto, każdy lek chemioterapia może mieć swoje własne działania uboczne.