Cambler

Bypass żołądka (malabsorptive) Chirurgia

(Malabsorptive Procedura, Roux-en-Y Bypass żołądka, Biliopancreatic Diversion)

Co to jest operacji pomostowania żołądka?

Operacji pomostowania żołądka, rodzaj chirurgii bariatrycznej (chirurgii utrata masy ciała), jest zabieg chirurgiczny, który zmienia proces trawienia. Chirurgia bariatryczna jest opcja, że dopiero dziś skutecznie leczy chorobliwą otyłość u ludzi, dla których środki bardziej konserwatywne, takie jak dieta, ćwiczenia i leki nie udać.

Istnieje kilka rodzajów procedur żołądka obwodnic, ale wszystkie z nich dotyczą omijając część jelita cienkiego o mniejszym lub większym stopniu. Z tego względu procedury tego typu określa się zgodnie z procedurami jak malabsorptive, ponieważ są one wykonane z pominięciem części jelita cienkiego, która absorbuje składniki odżywcze.

Niektóre z tych procedur również obejmować zszywania żołądka stworzyć mały woreczek, który służy jako "nowej" żołądka lub chirurgiczne usunięcie części żołądka.

Chociaż żołądka obejściowy procedura malabsorptive może być również ograniczający, ponieważ wielkość żołądka jest redukowana tak, że ilość jedzenia, które mogą być spożywane się "ograniczony" ze względu na mniejszą żołądka. Podczas procedury malabsorptive są skuteczniejsze w wywoływaniu nadwagi zostać utracone niż procedury, które są wyłącznie restrykcyjne, także mieć większe ryzyko niedoborów żywieniowych.

Rodzaje bypass żołądka lub malabsorptive, procedur chirurgicznych obejmują:

 • Roux-en-Y gastric bypass (RGB)
  Roux-en-Y bypass żołądka, najczęściej przeprowadza procedurę bariatrycznej jest zarówno malabsorptive i ograniczający. Zabieg ten można prowadzić w dwóch trzecich z dodatkową utratę wagi w ciągu dwóch lat. Procedura obejmuje zszycie żołądka, aby utworzyć małą torebkę, która posiada mniej karmy, a następnie kształtuje się część jelita cienkiego w "Y" "Y" część jelita jest następnie podłączony do woreczka żołądka tak, że gdy żywność jest trawiona przemieszcza się on bezpośrednio do dolnej części jelita cienkiego, pomijając pierwszą część jelita cienkiego (dwunastnica), zwanej pierwszą częścią i drugiej części jelita cienkiego (jelito czcze zwany). Efekt pominięciem tych odcinków jelit jest ograniczenie ilości kalorii i składników odżywczych, które są wchłaniane przez organizm.

  Bypass żołądka Roux-en-Y może być przeprowadzane z laparoskopii, niż przez otwartą nacięcia u niektórych pacjentów. Procedura ta wykorzystuje kilka małych nacięć i trzy lub więcej Laparoskopy - małe cienkie rurki z kamer podłączonych - do wizualizacji wnętrza jamy brzusznej w czasie operacji. Chirurg przeprowadza operację, podczas gdy patrząc na monitor TV. Osoby o masie ciała (BMI) 60 lub więcej lub tych, którzy już mieli jakiś rodzaj operacji brzusznej zazwyczaj nie są uważane za tą techniką. Metoda laparoskopowa pozwala lekarz zrobić serię dużo mniejsze nacięcia. Laparoscopic gastric bypass zwykle redukuje długość pobytu w szpitalu, ilości blizn, i powoduje szybsze odzyskiwanie niż procedury otwartej.

 • biliopancreatic dywersja (BPD)
  Biliopancreatic przekierowania jest zarówno restrykcyjne malabsorptive i jest bardziej skomplikowana procedura niż procedura Roux-en-Y. W procedurze tej duża część dolnej żołądek usuwa się. Niewielka część żołądka, która pozostaje jest połączona bezpośrednio z ostatniej części jelita cienkiego (jelicie czczym). Jak żywność jest trawiona, całkowicie omija dwunastnicę i jelito czcze. Ponieważ procedura ta może prowadzić do niedoborów żywieniowych, nie jest często wykonywane.

  Odmianą biliopancreatic przekierowania jest procedura nazywa przełącznik dwunastnicy. Bardziej żołądka jest zachowana wraz z zaworem kontrolującym uwalnianie pożywienia w jelicie cienkim. To pomaga zapobiec "dumping syndrome", który może spowodować wymioty lub biegunkę. Niewielka część dwunastnicy również zachowane.

Układ trawienny:

Anatomia serca, przedni widok

Trawienie jest procesem, w którym żywność i ciecz są podzielone na mniejsze części, tak że ciało może użyć ich do budowy i odżywiają komórki. Trawienie rozpoczyna się w jamie ustnej, w którym żywność i cieczy są pobierane w, i jest zakończona w jelicie cienkim. Przewód pokarmowy jest szereg narządów pustych połączone w długi, skręcenie rury od jamy ustnej do odbytu.

Żołądek jest, gdy występują trzy zadania mechaniczne przechowywania mieszania i opróżniania.

Normalnie, to jest to, co się dzieje:

 • Po pierwsze, żołądek przechowuje spożytej żywności i płynów, co wymaga mięśnie górnej części żołądka, aby zrelaksować się i przyjąć duże ilości połkniętego materiału.

 • Druga, dolna część żołądka miesza się z żywnością, cieczy i soków trawiennych wywołanych przez żołądek wskutek działania mięśni.

 • Po trzecie, żołądek opróżnia jego zawartość do jelita cienkiego.

Spożywczy jest następnie trawiona w jelicie cienkim i rozpuszcza się w sokach z trzustki, wątroby i jelit, a zawartość jelita są mieszane i popychany do przodu w celu umożliwienia dalszego trawienia.

Procedury Malabsorptive zmiany tego procesu na różne sposoby, w zależności od rodzaju procedury.

Przyczyny tej procedury:

Chirurgia bariatryczna jest wykonywana, ponieważ jest to obecnie najlepsza opcja leczenia do produkcji trwały spadek masy ciała u pacjentów otyłych, dla których nonsurgical metody odchudzania zawiodły.

Potencjalnymi kandydatami do chirurgii bariatrycznej obejmują:

 • Osoby o masie ciała (BMI) większym niż 40

 • ludzie, którzy są 100 funtów na ich idealnej masy ciała lub kobiet, które są 80 funtów na ich idealnej masy ciała

 • Osoby z BMI pomiędzy 35 i 40, którzy mają inną chorobę, takie jak związane z otyłością typu 2 cukrzycy, bezdechu sennego, czy choroby serca

Ponieważ operacja może mieć poważne skutki uboczne, długoterminowe korzyści zdrowotne musi uznać i znaleźć większe niż ryzyko. Pomimo faktu, że niektóre techniki chirurgiczne mogą być wykonywane laparoskopowo ze zmniejszonym ryzykiem wszystkie chirurgii bariatrycznej jest uważany za poważną chirurgii.

Chociaż nie wszystkie zagrożenia z każdej procedury są w pełni znane, chirurgii bariatrycznej ma pomóc wielu ludziom, aby zmniejszyć lub wyeliminować niektóre zdrowotne otyłości problemów. To może pomóc w:

 • niższy poziom cukru we krwi

 • niższe ciśnienie krwi

 • zmniejszyć lub wyeliminować bezdech senny

 • zmniejszyć obciążenie serca

 • niższe cholesterolu poziomy

Chirurgia dla utraty wagi nie jest panaceum, ale procedury te mogą być bardzo skuteczne w ludzi, którzy są zmotywowani po zabiegu przestrzegać wskazówek lekarza, dla odżywiania i aktywności fizycznej i brać suplementy.

Mogą być też inne powody, dla lekarza polecić żołądka procedury ręcznego.

Ryzyko związane z procedurą:

W przypadku każdego zabiegu chirurgicznego mogą wystąpić komplikacje. Niektóre możliwe powikłania obejmują, ale nie są ograniczone do nich, następujące:

Z Roux-en-Y procedur omijania żołądka, objawy malabsorptive może być bardziej poważne ze zwiększonym ryzykiem niedokrwistości i utraty witamin rozpuszczalnych w tłuszczach, witaminy (A, D, E, K). Odpowiednie ilości żelaza, wapnia i witaminy B12 może być wchłaniany. To może powodować metaboliczne choroby kości i osteoporozy.

Zwężenie stomijnego występuje, gdy jest zwężenie (dokręcania) otworu pomiędzy żołądka i jelit po procedurze Roux-en-Y. Gdy to nastąpi, wymioty po posiłku i czasami może wystąpić po picia. Zwężenie stomii mogą być traktowane łatwo, ale należy natychmiast.

"Dumping syndrom" jest bardziej prawdopodobne z tych procedur, ponieważ jedzenie w żołądku przechodzi do jelita szybko. Objawy to nudności, pocenie się, omdlenia, osłabienie i biegunka.

Istnieje ryzyko, że dodatkowa operacja może być konieczne z powodu powikłań, w tym kamieni żółciowych.

Jednym z najbardziej poważnych powikłań obejście żołądka jest wyciek żołądka, które mogą powodować zapalenie otrzewnej rozwijać. Otrzewnej zapalenia otrzewnej, gładkie błony wyściełającej jamy brzucha.

Mogą być też inne ryzyka, w zależności od konkretnej choroby medycznych. Pamiętaj, aby omówić wszelkie wątpliwości z lekarzem przed zabiegiem.

Przed zabiegiem:

 • Lekarz wyjaśni procedury do ciebie i oferują możliwość zadawania pytań, które mogą mieć na temat procedury ci.

 • Zostaniesz poproszony o podpisanie formularza zgody, który daje swoją zgodę lekarza na wykonywanie procedury. Przeczytaj uważnie i formy zadawania pytań, jeśli coś nie jest jasne.

 • Oprócz kompletnej historii choroby, lekarz może wykonać pełne badanie fizykalne, aby upewnić się, są w dobrym stanie zdrowia, zanim przechodzi procedurę. Możesz przejść badania krwi lub innych badań diagnostycznych.

 • Zostaniesz poproszony, aby szybko na osiem godzin przed zabiegiem, zazwyczaj po północy.

 • Jeśli jesteś w ciąży lub podejrzewa, że ​​jest w ciąży, powinna poinformować o tym swojego lekarza.

 • Powiadom lekarza, jeśli jesteś wrażliwy lub jesteś uczulony na jakieś leki, lateks, jod, taśmy lub środków znieczulających (miejscowych i ogólnych).

 • Powiadom lekarza o wszystkich leków (na receptę i ponad-the-counter) oraz ziołowych suplementów, które są z natury.

 • Powiadom lekarza, jeśli masz historii zaburzeniami krzepnięcia lub jeśli pacjent przyjmuje żadnych antykoagulant (rozrzedzenie krwi) leki, aspirynę lub inne leki, które wpływają na krzepliwość krwi. Może być konieczne, aby zatrzymać tych leków przed zabiegiem.

 • Możesz zostać poproszony, aby rozpocząć ćwiczenia i zmienić dietę na kilka tygodni przed zabiegiem.

 • Jeśli jesteś kobietą w wieku rozrodczym może pojawić kontroli urodzeń doradztwo, tak aby nie zajść w ciążę w pierwszym roku po zabiegu ze względu na ryzyko dla płodu z szybką utratą masy ciała.

 • Możesz otrzymać środek uspokajający przed zabiegiem, aby pomóc Ci się zrelaksować.

 • Teren wokół miejsca operacji może być ogolone.

 • Oparte na swojej choroby medycznej, lekarz może zażądać innych szczególnego przygotowania.

Podczas tej procedury:

Bypass żołądka operacja wymaga pobytu w szpitalu. Procedury mogą się różnić w zależności od rodzaju procedury są wykonywane i praktyki lekarz za.

Operacji pomostowania żołądka zostanie przeprowadzone podczas snu w znieczuleniu ogólnym. Lekarz omówi to z ciebie z góry.

Generalnie, operacji pomostowania żołądka następuje tego procesu:

 1. Zostaniesz poproszony, aby usunąć odzież i będą suknię do noszenia.

 2. Dożylnie (IV) linia zostanie uruchomiona w ramieniu lub ręce.

 3. Będziesz umiejscowiony leżąc na plecach na stole operacyjnym.

 4. Nietrzymanie cewnika może być włożony do pęcherza.

 5. Anestezjolog będzie stale monitorować tętno, ciśnienie krwi, oddychanie, a poziom tlenu we krwi w czasie zabiegu.

 6. Skóra na miejsca operacji zostanie oczyszczona z roztworem antyseptycznym.

 7. Dla procedury otwartej, lekarz będzie jeden duży nacięcie w okolicy brzucha. Procedurę laparoskopowym szereg niewielkich nacięć brzucha będzie się. Dwutlenek węgla gaz zostanie wprowadzony do brzucha w celu napompowania jamy brzusznej, tak aby dodatek oraz inne materiały mogą być łatwo uwidoczniono laparoskopii.

 8. Na otwartej procedury, mięśni brzucha będzie oddzielone i jama brzuszna zostanie otwarty. Procedurę laparoskopowej, lekarz będzie włożyć laparoskopu i innych małych instrumentów.

 9. Na obejście żołądka Roux-en-Y, lekarz zszywek żołądka u góry, aby utworzyć nową małą torebkę na brzuchu. Reszta żołądka będą oddzielone od nowego worka i zamknięty przez zszywki, natomiast pozostała w żołądku będzie w dalszym ciągu produkować soki trawienne, które będą wykorzystane w fermentacji. Część jelita cienkiego będzie mieć kształt "Y", a połączenie z woreczka.

 10. Dla biliopancreatic przekierowania duża część dolnej żołądka zostaną usunięte. Niewielka część żołądka, który następnie pozostawia się bezpośrednio do końcowej części jelita cienkiego. Do dwunastnicy sama procedura, lekarz będzie utrzymywać bardziej żołądka, włącznie z zaworem kontrolującym uwalnianie pożywienia w jelicie cienkim. Niewielka część dwunastnicy również zachowane.

 11. Odpływ może być umieszczony w miejscu nacięcia w celu usunięcia płynu.

 12. Nacięcie zostanie zamknięty szwami lub klamrami chirurgicznych.

 13. Będą stosowane sterylny bandaż / sos.

Po zabiegu:

Po zabiegu zostaniesz przeniesiony do sali pooperacyjnej na obserwacji. Po ciśnienie krwi, puls i oddech są stabilne i są świadomi, zostaniesz przeniesiony do sali szpitalnej. Malabsorptive chirurgii żołądka zazwyczaj wymaga pobytu w szpitalu kilka dni.

Możesz otrzymać leki przeciwbólowe w razie potrzeby, albo przez pielęgniarkę lub przez podawanie go samodzielnie za pomocą urządzenia podłączonego do linii dożylnej.

Będziesz zachęcać do poruszania się, jako tolerowane, gdy jesteś w łóżku, a potem wstać z łóżka i chodzić jak poprawia swoje siły. Jest to bardzo ważne, ponieważ pomaga zapobiegać tworzeniu się skrzepów krwi.

Na początku otrzymasz płynów przez IV. Po dzień lub dwa będziesz miał cieczy, takich jak jasne bulionu lub soku, do picia. Jak jesteś w stanie tolerować płynów, będziesz mieć grubsze cieczy, takich jak budyń, mleko lub zupa krem, następnie żywności, które nie mają do żucia, takich jak zboża lub gorącej żywności puree. Lekarz prowadzący poinformuje pacjenta, jak długo jeść żywności puree po zabiegu. Przez jeden miesiąc po zabiegu, może być pokarmy stałe.

Pacjent powinien zostać poinformowany o przyjmowanie suplementów diety, aby zastąpić składników odżywczych utracone z powodu rekonstrukcji przewodu pokarmowego.

Zanim zostaniesz zwolniony ze szpitala, ustalenia będą dla wizyty kontrolnej u lekarza.

W domu:

Gdy jesteś w domu, ważne jest, aby zachować część chirurgiczną czyste i suche. Lekarz daje szczegółowe instrukcje kąpielowych. Szwy lub klamry chirurgiczne zostaną usunięte w czasie wizyty kontrolnej.

Nacięcie i mięśnie brzucha może boleć, zwłaszcza z głębokim oddychaniem, kaszel, i wysiłek. Weź lek przeciwbólowy na ból, zgodnie z zaleceniami lekarza. Aspiryna lub niektóre inne leki przeciwbólowe mogą zwiększać ryzyko krwawienia. Pamiętaj, aby wziąć tylko zalecanych leków.

Należy kontynuować ćwiczenia oddechowe wykorzystywane w szpitalu.

Należy stopniowo zwiększać swoją aktywność fizyczną, jako tolerowane. To może potrwać kilka tygodni, aby powrócić do poprzedniego poziomu wytrzymałości.

Możesz być poinstruowani, aby unikać podnoszenia ciężkich przedmiotów, za kilka miesięcy, aby zapobiec obciążenie mięśni brzusznych i nacięcia chirurgicznego.

Chirurgii utrata masy ciała może być emocjonalnie trudne, ponieważ będzie dostosowanie się do nowych nawyków żywieniowych i ciała w procesie zmian. Możesz czuć się szczególnie zmęczona podczas pierwszego miesiąca po zabiegu. Ćwiczenia i uczęszczać do grupy wsparcia mogą być pomocne w tym czasie.

Powiadomić o tym lekarza zgłosić dowolną z następujących czynności:

 • gorączka i / lub dreszcze

 • zaczerwienienie, obrzęk lub krwawienie lub inne drenażu z miejsca nacięcia

 • wzrosła ból wokół miejsca nacięcia

W następstwie operacji pomostowania żołądka, lekarz może zalecić dodatkowe lub alternatywne instrukcje, w zależności od konkretnej sytuacji.