Cambler

Bulimia

Co to jest bulimia?

Bulimia jest zaburzeniem odżywiania charakteryzuje binges żywności i uczucia niemożności kontrolowania jedzenia następnie epizodów odszkodowania, które mogą obejmować nadmierne ćwiczenia, na czczo, przeczyszczające lub moczopędne użycie lub wymioty. Niektórzy ludzie, którzy mają bulimię mają również jadłowstręt psychiczny, który charakteryzuje się zniekształcony obraz ciała, wycieńczenia, lęk przed przyrostem masy ciała i własny głód. Ludzie, którzy mają bulimia są coraz częściej z prawidłową masą ciała, ale mają podobne obawy dotyczące przyrostu masy ciała i nieszczęścia z ich wielkości i kształtu ciała.

Poczucie winy i poczucie obrzydzenia są wspólne. Zachowania są często wykonywane Bulimic potajemnie, co może sprawić, bulimia trudne do rozpoznania. Inne objawy mogą obejmować problemy z jelitami, skaleczenia i odciski na dłoniach i palcach, odwodnienie, niestrawność, ból gardła, obrzęk ślinianek, próchnicy zębów, zużycie i czułości od wymiotów i rozstroju żołądka. Współistniejące problemy psychiczne, takie jak stany lękowe, depresja, lub narkotyków i nadużywania alkoholu, są wspólne.

Przyczyną bulimii nie jest znana, ale to jest prawdopodobnie związane z interakcji czynników, takich jak genetyka, środowisko, kultura, urazów i problemów psychologicznych i rodzinnych. Bulimia występuje częściej u młodzieży i młodych dorosłych kobiet niż u mężczyzn i innych grup wiekowych.

Ciężkie lub skomplikowane bulimia może początkowo wymagać hospitalizacji, w przeciwnym razie, początkowe leczenie ambulatoryjne może być opcja. Łagodny bulimia może dobrze reagują na grupach wsparcia. Jeśli nie są one pomocne, często zaleca połączenie poznawczo-behawioralnej i żywienia terapii. Jeśli leczenie samą wystarczy, leki, takie jak leki przeciwdepresyjne mogą być zalecane. Bulimia może być trudny do leczenia, leczenie jest najbardziej skuteczne na początku, nieskomplikowany bulimia.

Bulimia jest poważną chorobą medycznych z potencjalnie zagrażających życiu powikłań, w tym zaburzenia rytmu serca, zaburzenia elektrolitowe, przełyku łez, ciężkim odwodnieniem i żołądka pęknięcia. Natychmiast m edical opieki (zadzwoń 911) za poważne objawy, takie jak ból w klatce piersiowej lub ciśnienia, zimna i wilgotna skóra, splątanie lub utrata przytomności nawet na chwilę, zmniejszona ilość oddawanego moczu; nieregularne bicie serca (arytmia), blada skóra lub bladość; obfite pocenie się, szybkie oddychanie (szybki oddech), szybkie bicie serca (tachykardia), zajęcie; dotkliwe bóle brzucha, krwawe wymioty, krwawienie z odbytu lub krwawe stolce lub osłabienie (utrata siły). Natychmiastowa opieka medyczna jest również gwarancją na obawy o bycie zagrożenie dla siebie lub innych.

Zwrócić się o pomoc medyczną, jeśli pacjent jest leczony z bulimii, ale objawy nawracają lub są trwałe.

OBJAWY

Jakie są objawy bulimii?

Ludzie, którzy mają bulimia mają epizody, w których czują, że są w stanie kontrolować swojego jedzenia, które są zwykle następuje okres samoobrzydzenia i wysiłków, aby zrekompensować przejedzenia. Normalna waga i skryty pójścia na łatwiznę i oczyszczanie może utrudnić innym rozpoznać co się dzieje, ale wymioty i stosując lekarstwa, aby schudnąć lub zachęcić wypróżnienia może tworzyć inne objawy.... Więcej o objawy bulimia nervosa

PRZYCZYNY

Co powoduje, bulimia?

Przyczyną bulimii nie jest znana, ale to jest prawdopodobnie związane z interakcji czynników, takich jak genetyka, środowisko, kultura, urazów i problemów psychologicznych i rodzinnych. Bulimia występuje częściej u młodzieży i młodych dorosłych kobiet niż u mężczyzn i innych grup wiekowych.... Czytaj więcej na temat przyczyn bulimia nervosa

ZABIEGI

Jak bulimia leczyć?

Łagodne bulimia nervosa mogą również reagować z grupami nośnych, w przeciwnym razie, bulimię typowo leczy się kombinacją psychoterapii i terapii odżywiania. Ciężkie lub skomplikowane bulimia może wymagać wstępnej hospitalizacji. Jeśli Twoja bulimia nie poprawi dostatecznie z psychoterapii i terapii żywieniowej, leki przeciwdepresyjne mogą być dodawane i mogą okazać się mieć znaczącą korzyść.... Czytaj więcej o terapii bulimia nervosa

Więcej artykułów