Cambler

Bryła kostki

Co to jest bryła kostki?

Kostka bryła jest zgrubienie lub zlokalizowane obszar obrzęk stawu skokowego. Inne ogólne terminy stosowane do opisu bryły kostki stawu skokowego, m.in. guz kontuzji, guzek, guz lub torbiel.

Kostka grudek może występować w jednej lub w obu kostek w czasie. W zależności od konkretnej przyczyny, może mieć jeden lub wiele kostki grudek. Mogą to być również miękkie lub twarde, bolesne lub bezbolesne i może szybko rosnąć lub nie może zmienić rozmiaru. Kostka grudek może występować w dowolnym wieku lub populacji.

Bryły na kostki może być spowodowana dowolną wielu chorób, w tym infekcji, stanów zapalnych, nowotworów i urazu. Wiele kostek kostki są wynikiem traumatycznych przyczyn. Kostek są narażone na urazy z powodu ich bliskości ziemi i ich roli w chodzenie, bieganie i skakanie. Traumatyczne przyczyny grudek kostki i uderzeniami w zakresie od krwiaków (zlokalizowane zbiórki krwi w tkankach) do kostki skręcenia i złamania.

Oba łagodne i złośliwe guzy skóry i tkanek miękkich może czasami wytworzenia bryły w kostce. Inne przyczyny mogą zawierać torbiele zwojowe, które SAC podobne struktury wypełnione płynem, który może tworzyć się w górnej części stopy i kostki.

W niektórych przypadkach, grudki kostki mogą być spowodowane przez zakażenie, zapalenie, uraz, lub inne choroby, które mogą stać się poważne, zwłaszcza nieleczona. Szukajcie szybkiej pomocy medycznej, jeśli masz niewyjaśnione kostki guzek, lub zostały poddane obróbce na kostki i Twój guzek Choroba nie jest lepiej.

Szukajcie natychmiastowej pomocy lekarskiej (zadzwonić pod numer 911), jeśli, lub ktoś jesteś z, doświadczyło umiarkowanego do ciężkiego urazu kostki i objawy, takie jak ciężka deformacja stawu skokowego, całkowitej niezdolności do ponoszenia ciężaru lub chodzić, silny ból lub obrzęk stawu skokowego lub utraty czucia w stopie.

OBJAWY

Jakie inne objawy mogą wystąpić z bryła kostki?

Kostka bryła mogą towarzyszyć inne objawy, które różnią się w zależności od choroby podstawowej, zaburzenia lub choroby. Kostka bryła mogą towarzyszyć inne objawy, w tym:... Czytaj więcej o kostki objawy ryczałtowych

PRZYCZYNY

Co powoduje guzek kostki?

Botki grudki mają wiele możliwych przyczyn, w tym urazów, infekcji, chorób zapalnych, łagodnych (nienowotworowych) torbieli i guzów i raka.... Czytaj więcej o przyczynach ryczałtowych kostki

Więcej artykułów