Cambler

Brodawki narządów płciowych

Co to są brodawki narządów płciowych?

Brodawki narządów płciowych są cielisty lub szarawe guzki wywołane przez wirusa brodawczaka ludzkiego HPV, albo które występują w okolicy narządów płciowych. Mogą być duże lub małe, płaskie lub wypukłe, a pojedyncze lub w grupach. U mężczyzn, można je znaleźć na penis i moszna, u kobiet, może pojawić się na szyjce w pochwie lub sromie. Mogą one również występować w pobliżu lub wewnątrz cewki moczowej i odbytu.

Brodawki narządów płciowych mogą pojawiać tygodni do kilku miesięcy po zakażeniu, lub może się nie pojawić, mimo zakażenia wirusem brodawczaka ludzkiego. Mogą być również przenoszone przez partnera, który nie ma żadnych objawów. Ponadto, istnieje ponad 100 typów wirusa brodawczaka ludzkiego, w tym wielu typów, które nie zainfekować okolicy narządów płciowych lub wywołują brodawki. Genitalne wirusy brodawczaka ludzkiego, jest najczęstszą chorobą przenoszoną drogą płciową, dotyczących co najmniej 50% wszystkich aktywnych płciowo dorosłych w ich życia (źródło: CDC ).

Mimo, że niektóre typy wirusa brodawczaka ludzkiego zwiększa ryzyko zachorowania na raka szyjki lub raka prącia, odbytu, typy, które powodują brodawki narządów płciowych nie zwiększa to ryzyko. Nieleczony, brodawki narządów płciowych może odejść z czasem, pozostają bez zmian, lub zwiększenie liczby. Chociaż zakażenia wirusowe nie mogą być leczone, narządów płciowych mogą być leczone miejscowo leków lub procedur, takich jak zamrażanie (krioterapia), elektrokoagulacji, terapii laserowej, albo zabiegu. Po leczeniu, brodawki narządów płciowych mogą powtarzać się lub może nigdy nie powrócić.

Wirus brodawczaka ludzkiego rozprzestrzenia się przez kontakt skóra do skóry, dlatego należy unikać bezpośredniego kontaktu z widocznych brodawek płciowych. Ponieważ nie zawsze można powiedzieć, kto jest zarażony wirusem brodawczaka ludzkiego, najlepszym sposobem, aby uniknąć brodawki narządów płciowych jest powstrzymanie się od stosunków płciowych. Ryzyko zakażenia wzrasta z wieloma partnerami seksualnymi i aktywności seksualnej w młodym wieku. Szczepionka, która chroni przed większością typów wirusa brodawczaka ludzkiego, które wywołują brodawki narządów płciowych i raka szyjki macicy jest dostępny.

Czy przyjąć leczenia brodawek narządów płciowych jest osobistym wyborem, jednak niektóre powikłania brodawki narządów płciowych może wymagać leczenia Szukajcie natychmiastowej pomocy lekarskiej (zadzwonić pod numer 911) czy brodawek narządów płciowych zablokować cewkę moczową i nie są w stanie oddać mocz, jeśli blokują odbytu. i nie można mieć wypróżnienia, lub jeśli wystąpią krwawienia w czasie ciąży.

Zwrócić się o pomoc medyczną, jeśli krwawienie, że nie można kontrolować.

OBJAWY

Jakie są objawy brodawki narządów płciowych?

Brodawki narządów płciowych może obejmować odbytu, szyjki macicy, penisa, moszny, cewki moczowej, pochwy lub sromu. Mogą one zostać znalezione w pachwinach lub uda. Czasami nie można zaobserwować bez powiększenia. Czasami tworzą duże skupiska. Mogą być płaskie lub wypukłe, kalafior jak.... Więcej o objawy brodawki narządów płciowych

PRZYCZYNY

Co powoduje brodawki narządów płciowych?

Brodawki narządów płciowych są typu chorobami przenoszonymi drogą płciową wywołane przez niektóre typy wirusa brodawczaka ludzkiego. Podczas gdy brodawki narządów płciowych są rozłożone przez bezpośredni kontakt, nie mają być widoczne jako zaraźliwa i może nie wystąpić aż tygodni lub miesięcy po wystąpieniu infekcji.... Czytaj więcej o przyczynach brodawki narządów płciowych

ZABIEGI

Jak traktowane są brodawki narządów płciowych?

Brodawki narządów płciowych nie zawsze wymaga leczenia. Dla wielu osób, decyzja, czy się do traktowana jest osobisty wybór.... Czytaj więcej na temat leczenia brodawek narządów płciowych

Więcej artykułów

Najbardziej popularne

Twoje zdrowie

Twoje zdrowie

Ludzie, którzy są aktywnie zaangażowani w ich opieki medycznej są zdrowsi i żyją dłużej.