Cambler

BPD / DS odchudzania chirurgii

Jeśli są bardzo otyłe i próbowałem bezskutecznie dostać swoją wagę pod kontrolą, lekarz może zalecić operację odchudzania znany jako biliopancreatic przekierowania z przełącznikiem dwunastnicy (BPD / DS). Wykazano, że operacja w celu zmniejszenia otyłości i związanych z nim chorób, w tym chorób serca, wysokiego ciśnienia krwi, i typu 2 cukrzycy.

BPD / DS jest skomplikowana operacja odchudzania, które sprawia, że ​​trudno dostać tyle kalorii, witamin i minerałów. Będziesz na wysokie ryzyko wystąpienia niedoborów żywieniowych później, w tym takie, które mogą stanowić zagrożenie dla życia, jeśli nie jest leczone. Przy podejmowaniu decyzji, czy mieć operację, te powikłania chirurgiczne i inne zagrożenia, należy dokładnie rozważyć wraz z korzyściami.

BPD / DS odchudzania chirurgii

Lekarze mogą polecić BPD / DS do ludzi, którzy są poważnie otyłych, z indeksem masy ciała (BMI) 40 lub większej lub BMI 35 z poważnych problemów zdrowotnych związanych z ich otyłości. Te problemy zdrowotne to:

BPD / DS jest skomplikowana procedura, która zajmuje utrata masy ciała na trzy różne sposoby. Najpierw operacja odbywa się dużą część żołądka, aby zatrzymać cię od przejedzenia. Z mniejszą żołądka do wypełnienia, można szybciej poczuć pełny i mniej jedzenia i mniej kalorii.

Druga część procedury przekierowuje żywności od jelita cienkiego, która jest naturalna droga trawienia. Dławi ile kalorii i składników odżywczych, organizm jest w stanie wchłonąć.

Trzecia część procedury BPD / DS zmienia się w normalny sposób, że żółć i soki trawienne rozkładać jedzenie. Dławi ile kalorii pochłaniają, powodując jeszcze większą utratę wagi.

Otwarte vs laparoskopowych BPD / DS

BPD / DS odbywa się albo jako laparoskopowej lub tradycyjnej chirurgii otwartej. W otwartej chirurgii, lekarz robi duże cięcie w Twojej okolicy brzucha dotrzeć do żołądka i jelit. Laparoskopowa BPD / DS wymaga znacznie mniejszego cięcia - zazwyczaj tylko o pół cala długie. I wykorzystuje małe narzędzia z zapaloną aparatu, aby wykonać operację. Chirurgia laparoskopowa może pomóc szybciej odzyskać i może zmniejszyć ryzyko powikłań, takich jak przepukliny.

Ludzie, którzy są bardzo otyłe mogą nie być dobrymi kandydatami do laparoskopowych BPD / DS. Chirurgia laparoskopowa może również nie być odpowiednie dla ludzi, którzy już mieli jakiś rodzaj chirurgii żołądka lub osób z poważnymi problemami medycznymi.

Korzyści z procedurą

BPD / DS może spowodować drastyczne, znaczną utratę masy ciała, ponieważ ogranicza ile jedzenie można jeść i zmniejsza ile kalorii można wchłonąć.

Ryzyko związane z procedurą

BPD / DS zmniejsza wchłanianie niezbędnych witamin i minerałów i mogą prowadzić do poważnych, długotrwałych komplikacji. Ludzie, którzy mają BPD / DS może rozwinąć niedokrwistość lub osteoporozy.

Ponadto, ludzie, którzy przeszli BPD / DS są w grupie wysokiego ryzyka niedoborów wapnia i żelaza, a także braki w witaminy A, D, E i K.

Chociaż rzadko, tiamina Niedobór powoduje choroby zwanej beri-beri może wystąpić po operacji BPD / DS. Beri-beri może trwale uszkodzić układ nerwowy, jeśli nie jest leczone.

Do 18 procent osób z chirurgii BPD / DS również rozwijać niedożywienia białkowo-energetycznego. To jest lepiej znany jako kwashiorkor, ciężką i potencjalnie zagrażający życiu postaci z niedożywienia.

Jeśli masz operację BPD / DS, trzeba będzie podjąć witamin i suplementów mineralnych i mają duże badanie krwi na resztę swojego życia w celu uniknięcia poważnych niedoborów witaminy i komplikacje związane. Nawet jeśli wziąć suplementów jak przepisane, może nadal rozwijać problemy żywieniowe i wymagają leczenia.

Jak w każdym zabiegu, procedura BPD / DS niesie pewne zagrożenia:

 • Krwawienie wewnętrzne

 • Zakażenie

 • Potencjalnie śmiertelnych zakrzepów krwi, które mogą przemieszczać się do płuc lub serca

 • Przepukliny

 • Śmierć

Po zabiegu

Europejskie Towarzystwo Chirurgii bariatrycznej i metaboliczny (ASMBS) zaleca, aby lekarze przepisują te codzienne suplementy po BPD / DS operacji odchudzającej, aby zapobiec niedobory żywieniowe:

 • Witaminy, wychodząc dwóch do czterech tygodni po zabiegu

 • Witamina D, wychodząc dwóch do czterech tygodni po zabiegu

 • Witamina K, wychodząc dwóch do czterech tygodni po zabiegu

 • Multiwitamina 200 procent dziennego zapotrzebowania, począwszy od pierwszego dnia po wypisie ze szpitala

 • Minimum 18 do 27 mg żelaza, a do 50 do 100 mg dziennie dla miesiączkujących kobiet lub młodzieży na ryzyko niedokrwistości, począwszy od pierwszego dnia po absolutorium

 • Suplementy wapnia, zazwyczaj podejmowane w kilku 500 do 600 mg dawki, począwszy od pierwszego dnia po swoim absolutorium lub w ciągu pierwszego miesiąca po zabiegu. Uwaga: nie należy przyjmować je w tym samym czasie, co suplementów żelaza; czekać kilka godzin.

 • Witamina B 12 suplementy zawierające 350 do 500 mcg, niektórzy ludzie będą musieli dać sobie zastrzyki B 12

 • Opcjonalne witaminy B-kompleks

 • Do trzech porcji napojów bogatych w wapń mleka

ASMBS zaleca także, aby jeść małe, ale pożywne posiłki, które są bogate w białko, a także owoce, warzywa, produkty pełnoziarniste i omega-3 kwasy tłuszczowe. Należy unikać posiłków o wysokiej zawartości cukru.

Ważne jest, aby zrozumieć, że po zdrowego stylu życia jest kluczem do utrzymania utraty wagi po operacji. Obejmuje zdrowej diety i coraz mnóstwo regularnych ćwiczeń. I wymaga ustawicznego zaangażowania. Z tych powodów, chirurgia BPD / DS nie powinny być traktowane szybko naprawić, aby schudnąć.