Cambler

Ból stawów

Co to jest ból stawów?

Ból stawów jest uczucie dyskomfortu lub ból w stawie lub stawów ciała. Stawy są pomieszczenia lub obszary, w których dwie lub więcej kości spełniają, takie jak biodra, kolana, barku, łokcia i stawu skokowego. Ból może występować z lub bez przepływu i może być na tyle poważne, że ograniczają ruch. Ludzie mogą opisać ból stawów jako dyskomfort, zapalenia, zwiększonej ciepło lub pieczenie, ból, sztywność i ból.

Stawy pozwalają nasze kości przenieść. Są one zbudowane z chrząstki, więzadła, ścięgna, bursas (wypełnione płynem pęcherzyki, które pomagają złagodzić stawu) i błony maziowej (podszewka z torebki stawowej, która wydziela maź stawową do smarowania stawu). Każda z tych struktur złącza może się podrażniona lub zapalnym, w odpowiedzi na różne łagodne do poważnych chorób, zaburzeń lub chorób.

Twój ból stawów może trwać krótko lub może być przewlekła, która jest zdefiniowana jako trwające dłużej niż trzy miesiące. Ból ma wiele przyczyn. Nagły ból stawów może być spowodowane łagodnym mięśnia lub zwichnięcie, zapalenie więzadła lub zwichnięcia. Chroniczne bóle stawów mogą być objawem poważnych, a nawet zagrażających życiu chorób, takich jak reumatoidalne zapalenie stawów, choroba zwyrodnieniowa stawów, białaczkę lub raka kości.

Jeśli występują bóle stawów nagły z utratą sprawności ruchowej, należy skontaktować się z lekarzem tak szybko, jak to możliwe, lub zasięgnąć opieki medycznej. Wczesne rozpoznanie i leczenie może zminimalizować dyskomfort i zmniejszyć ryzyko poważnych powikłań.

Jeśli ból trwa dłużej niż kilka dni lub towarzyszy gorączka, niewyjaśniona utrata masy ciała lub inne nietypowe objawy, należy skontaktować się z lekarzem tak szybko, jak to możliwe.

OBJAWY

Jakie inne objawy mogą wystąpić bóle stawów?

Bóle stawów często występuje w połączeniu z innymi oznak i objawów, które różnią się w zależności od choroby podstawowej, zaburzenia lub choroby. Inne objawy mogą obejmować wspólne obrzęk, zaczerwienienie i gorączka. Powiedz swoim lekarzem o wszelkich dodatkowych symptomów. Te informacje pomogą Twój lekarz zdiagnozować przyczynę bólu.... Czytaj więcej o wspólnych objawów bólowych

PRZYCZYNY

Co powoduje ból stawów?

Bóle stawów mogą być spowodowane dość łagodnymi chorobami, takimi jak nadużywania obrażeń lub zwichnięcia, że dobrze reaguje na środki odpoczynku i self-care.... Czytaj więcej o wspólnych przyczyn bólu