Cambler

Ból nóg

Co to jest ból nóg?

Ból nóg jest każdy rodzaj bólu lub dyskomfortu w nodze, od stawu biodrowego na piętach. Ból nóg jest dość powszechne skargi. Twoje nogi są wykonane z stawów, mięśni, ścięgien, więzadeł, nerwów i naczyń krwionośnych, z których wszystkie podlegają urazu, zakażenia lub inne choroby, które mogą powodować ból nóg.

Ból nóg może trwać krótko lub być stałe, i wpływa na całą nogę, czy tylko konkretnego obszaru. Twój ból może czuć achy, piercing lub mrowienie. Doznania bólowe jak często jako szpilki-i-igieł, kłucia lub pieczenia są nazywane parestezje. Ból nóg może być po prostu irytujące i niewygodne, albo tak wyniszczające, że nie można umieścić ciężar na nogę lub spacer.

Ból kończyn dolnych mogą wynikać z różnych chorób, począwszy od przypadkowych urazach z chorobami nerwowymi. W przypadku braku urazu lub innych symptomów bólu nóg jest często spowodowane przez skurcz mięśni, zwanego również "charley jazda". W niektórych przypadkach, ból nogi mogą pochodzić z innych części ciała, takich jak tyłu. Ten typ bólu nóg nazywa o których ból nogi. Jeśli występują inne objawy wraz z bólem nóg, należy powiedzieć o tym z lekarzem. Ta informacja pomoże lekarz ustalenia diagnozy.

Ból nóg może być także objawem zakrzepicy żył głębokich (zakrzepy krwi w nodze), która jest poważna i zagrażająca życiu choroba. Zakrzep w nodze może spaść i spowodować zator tętnicy płucnej w płucach, zawał serca, udar mózgu lub nawet. Natychmiast zasięgnąć opieki medycznej, jeśli występują bóle nóg po wysiłku fizycznym lub miękkiej, lub jeśli występują bóle, obrzęk, zaczerwienienie i ciepło w łydki.

Ból nóg, który powstaje w okolicy lędźwiowej i przemieszcza się w dół pośladki, towarzyszy utrata kontroli pęcherza lub jelit, jest znakiem ściśniętej nerwu. Ta poważna choroba powinna być oceniana jak najszybciej w warunkach medycznych awaryjnego. Jeśli twój ból nóg jest trwała lub powoduje ci obawy, skontaktuj się z lekarzem.

OBJAWY

Jakie inne objawy mogą wystąpić bóle nóg?

Inne objawy mogą wystąpić bóle nóg w zależności od choroby podstawowej, zaburzenia lub choroby. Jeśli masz gorączkę, ból nóg może z powodu zakażenia lub zapalenia. Ból nóg z powodu zapalenia stawów może wystąpić sztywność i zmniejszenie zakresu ruchu. Może także wystąpić ból stawu biodrowego lub stawu skokowego.... Więcej o objawy bólu nóg

PRZYCZYNY

Co powoduje ból nóg?

Choroby zakaźne, zaburzenia krążenia oraz choroby neurologiczne mogą wpływać na nogę. Jednak najbardziej ból nóg jest wynikiem nadużywania, uszkodzenia i zużycie związane z wiekiem i zużycia na mięśni, kości, stawów, ścięgien i więzadeł w nodze, w tym biodra, kolana i kostki. Zazwyczaj choroby te nie są poważne, i można w znacznym stopniu zapobiegać i leczyć nadużywać i szkody problemy z środków samo-opieki i zmiany stylu życia. Na przykład, właściwego odpoczynku pomiędzy okresami wysiłku i powstrzymywanie się od sportów ekstremalnych bez odpowiedniego diseaseing są dwie praktyczne metody unikania urazu nóg.... Czytaj więcej o przyczynach ból nóg