Cambler

Ból żyły

Co to jest ból żyły?

Ból jest objawem żyły, w których żyły są achy i bolesne. Jest to szczególnie powszechne w nogach i może wystąpić z żylaków i niewydolności żylnej (słabe krążenie).

Ból żyły mogą wskazywać na poważne choroby, takie jak zakrzepica żył głębokich, która jest zakrzep w nodze, które mogą oderwać się od nogi i spowodować zator tętnicy płucnej w płucach, lub zawał serca lub udar mózgu. Może to być również spowodowane przez łagodnych chorób, takich jak zapalenie tkanki łącznej, wspólną bakteryjnego zakażenia skóry.

Jeśli Ty lub ktoś jesteś z, doświadczenie nagłego lub silny ból żył, należy natychmiast wezwać pomoc medyczną (911), ponieważ może to wskazywać na choroby zagrażające życiu, takie jak zakrzepica żylna (skrzepliny krwi w żyle).

Jeśli ból jest łagodny i żył trwałe lub powoduje ci troskę, należy zwrócić się o pomoc medyczną.

OBJAWY

Jakie inne objawy mogą wystąpić ból żył?

Ból żyły objawy mogą towarzyszyć inne, które różnią się w zależności od choroby podstawowej, zaburzenia lub choroby.... Czytaj więcej na temat objawów bólowych żylnych

PRZYCZYNY

Co powoduje ból żył?

Ból żyły mogą wynikać z różnych przyczyn, od łagodnego do ciężkiego. Powszechnie, ból żył w nogach występuje ze względu na słabe krążenie, żylaki lub zapalenie tkanki łącznej, wspólnej bakteryjnej choroby skóry. Ból żyły w innych częściach ciała mogą być związane z temperaturą zewnętrzną i napięcie mięśni. W ciężkich przypadkach, ból może wynikać z żył zakrzepowe zapalenie (żyły obrzęk z powodu zakrzepu krwi) lub choroby zakrzepowo-zatorowej (zapalenie krwi potencjalnie zagrażające życiu i zakrzepów w żyłach).... Czytaj więcej na temat przyczyn bólu żył

Więcej artykułów