Cambler

Ból ramienia

Co to jest ból ramienia?

Ból ramienia jest każdy rodzaj bólu lub dyskomfortu w grupie, która jest uważana za obszar od stawu barkowego do nadgarstka. Ramiona są wykonane z kości, stawów, mięśni, ścięgien, wiązadeł, nerwów i naczyń krwionośnych, z których wszystkie są objęte uraz, infekcję lub inne choroby, które mogą być bolesne.

Ból ramienia może trwać krótko lub być stały, i może mieć wpływ na całą rękę lub tylko określony obszar. Twój ból może czuć achy, piercing lub mrowienie. Jak odczucia bólowe, często opisywane jako mrowienie, kłucie lub spalania nazywane są parestezje. Ból ramienia mogą być po prostu irytujące i niewygodne, lub może być tak wyniszczające, że nie można przenieść rękę.

Ból ramię może wynikać z różnych chorób, począwszy od przypadkowych urazach z chorobami nerwowymi. Ból ramię może pochodzić również w innej części ciała, takich jak w szyję. Ten typ bólu jest nazywany o których ból ramienia.

O których mowa ból ramienia może być ze względu na atak serca. Ból promieniujący do lewego ramienia jest objawem cechą ataku serca i może wystąpić uczucie ciśnienia lub wyciskanie ból w środku klatki piersiowej, nudności, wymioty, pocenie się, zaburzenia rytmu serca i trudności z oddychaniem. Szukajcie opieki medycznej (zadzwonić pod numer 911), jeśli, lub ktoś jesteś z, ból w lewym ramieniu wraz z dowolnym z tych objawów.

Jeśli nie masz tych objawów, ale ból ramienia jest trwałe, powtarzające się, lub jest dla ciebie powodem do obaw, należy zwrócić się o pomoc medyczną.

OBJAWY

Jakie inne objawy mogą wystąpić ból w ramieniu?

Inne objawy mogą wystąpić ból w ramieniu. Objawy różnią się w zależności od choroby podstawowej, zaburzenia lub choroby. Na przykład, jeśli masz gorączkę, ból ramienia może być z powodu zakażenia lub zapalenia. Ból ramienia z powodu zapalenia stawów może wystąpić sztywność stawów i zmniejszenie zakresu ruchu.... Czytaj więcej o objawy bólu ramienia

PRZYCZYNY

Co powoduje ból ramienia?

Zwykle ból jest ramię z powodu nadużywania, urazu lub zużycia związane z wiekiem i zużycia na mięśni, kości, stawów, ścięgien i więzadeł ramię. Choroby te zazwyczaj nie są poważne i można zapobiegać i leczyć nadużywania i drobne urazy z self-care i zmiany stylu życia. Na przykład, właściwego odpoczynku pomiędzy okresami wysiłku i powstrzymywanie się od sportów ekstremalnych bez odpowiedniego diseaseing są dwie praktyczne metody unikania urazu ramienia.... Czytaj więcej o przyczynach ból ramienia