Cambler

Ból w dolnej części pleców

Co to jest ból w dole pleców?

Ból krzyża jest każdy rodzaj bólu lub dyskomfortu w całej tylnej (tylna) część swojej dolnej części tułowia, rozszerzenie w dół do miednicy. Dolna część pleców jest również określana jako obszar lub lędźwiowego odcinka lędźwiowego kręgosłupa.

Większość ludzi doświadcza bólu pleców w pewnym momencie w ich życiu. Ból w dole pleców jest najczęstszą przyczyną niepełnosprawności związanych z pracą i absencji w pracy, zgodnie z Narodowego Instytutu Chorób Neurologicznych i udaru mózgu.

Ból dolnej części pleców może trwać krótko, lub też może być przewlekłym, która jest zdefiniowana jako trwający dłużej niż trzy miesiące. Możesz czuć się tępy, przykry ból lub ostry, rozrywającego bólu. Niektóre ból może być tak ekstremalne jak spowodować, aby leżeć w łóżku, nie mogąc się ruszyć. Ostry ból w dole pleców, często rozwiązuje podstawowych środków do pielęgnacji siebie w ciągu kilku tygodni, ale może stać się przewlekłe i prowadzić do poważniejszych problemów w czasie.

Ponadto do kręgosłupa lędźwiowego, istnieje wiele nerwów, mięśni, ścięgien, więzadeł i w dolnej części pleców. Każda z tych struktur może stać się podrażniona lub zapalnym, w odpowiedzi na szereg różnych czynników, takich jak uraz, napięcie mięśni, zapalenia stawów i kości, nowotwór.

Ból w dole pleców występują z innymi objawami, takimi jak utrata kontroli pęcherza moczowego lub jelita i drętwienie w kończynach (rąk i nóg), jest poważną chorobą i powinny być oceniane tak szybko, jak to możliwe, lub w warunkach medycznej w nagłych wypadkach. Ponadto, jeśli ból jest ekstremalne, trwałe, lub powoduje ci obawy, skontaktuj się z lekarzem.

OBJAWY

Jakie inne objawy mogą wystąpić ból w dole pleców?

Ból w dole pleców mogą wystąpić inne objawy w zależności od choroby podstawowej, zaburzenia lub choroby. Bóle pleców z powodu zakażenia lub zapalenia może towarzyszyć gorączka, mając na uwadze, bóle pleców spowodowane fibromialgii mogą obejmować objawy takie jak bezsenność i zmęczenie. Zakres objawów, które mogą wystąpić w dole pleców to:... Czytaj więcej o objawy bólu dolnej części pleców

PRZYCZYNY

Co powoduje ból w dole pleców?

Składa się z dolnej części kręgosłupa w odcinku lędźwiowym kręgosłupa (struktury kostne zwane kręgi otaczające nerwy rdzenia kręgowego). Między kręgami są gąbczaste worki chrząstki zwane dyski, które działają jak poduszka i zapewniają szeroki zakres ruchu do tyłu. Mięśni, ścięgien i więzadeł zapewnienia dodatkowego wsparcia. Każda z tych struktur w plecy może stać się rozdrażniony lub stan zapalny w odpowiedzi na różnych łagodnych do poważnych chorób.... Czytaj więcej na temat przyczyn bólu dolnej części pleców