Cambler

Ból w boku

Co to jest ból z boku?

Ból w boku jest dyskomfort, który występuje po lewej lub prawej stronie tułowia między pachami (pachy) i bioder. Te ogólne obszary zawierają kości, mięśni, nerwów, naczyń krwionośnych, narządów i innych struktur, które mogą się zarazić, stan zapalny lub uszkodzony.

Ból może promieniować boku lub z przodu lub z tyłu tułowia, szczególnie brzucha, klatki piersiowej, a środkiem do obniżenia pleców. Klatkę piersiową zawiera płuca, serca i innych ważnych struktur układu oddechowego, sercowo-naczyniowego, w uzupełnieniu do narządów i struktur układu pokarmowego, układu nerwowego i układu limfatycznego. Jamy brzusznej zawiera żołądka, jelit, wątroby, pęcherzyka żółciowego, nerek, śledziony i trzustki.

Ból, zespół może być objaw wielu różnych łagodnych do poważnych chorób, zaburzeń i schorzeń, takich jak zakażenie, zapalenie mięśnia sercowego, uraz, niestrawność, niedrożność jelit i raka. Ból może pojawić się po stronie jednej lub obydwu stronach tułowia w danym czasie. Ból z boku można opisać jako łagodne i matowa lub poważnego uczucia skurcze podobne. W zależności od przyczyny, ból w boku może wystąpić nagle i stosunkowo szybko znika, tak jak w przypadku wystąpienia ściegu w bok od pracy lub inne intensywne ćwiczenia. Może on także opierać na okres miesięcy i lat, jeżeli jest to spowodowane wolno rosnących nowotworu lub chorób narządów.

Zwrócić się o pomoc medyczną, jeśli masz niewyjaśnione lub uporczywy ból boku lub jeśli chodzi o objawy. Szybka diagnoza i leczenie bólu bocznej może pomóc kontroli objawów i zmniejszenia ryzyka powikłań współistniejącymi chorobami, zaburzeń i chorób.

Szukajcie natychmiastowej pomocy lekarskiej (zadzwonić pod numer 911), jeśli masz stronę, z powrotem lub ból brzucha po urazie lub urazu, duszność, krew w wymiocinach lub taborety, zawroty głowy lub omdlenia, nagły obrzęk brzucha lub ból w klatce piersiowej, który może promieniować do Twojego łopatki, szczęki lub lewe ramię.

OBJAWY

Jakie inne objawy mogą wystąpić z bólu stronie?

Ból z boku inne objawy mogą towarzyszyć, które różnią w zależności od choroby podstawowej, zaburzenia lub choroby.... Czytaj więcej o niepożądanych objawów bólowych

PRZYCZYNY

Co powoduje ból z boku?

Ból, zespół może być spowodowane przez wiele różnych łagodnych do poważnych chorób, zaburzeń i chorób. Stosunkowo łagodne choroby, które mogą powodować ból w boku m.in. niestrawność i wykonywania zbyt wiele. Poważne i zagrażające życiu choroby, które mogą powodować niepożądane to ból i traumę ataku serca.... Czytaj więcej na temat przyczyn bólu bocznymi