Cambler

Ból twarzy

Co to jest ból twarzy?

Twarz jest centralny narządów czuciowych znajduje się na przedniej powierzchni główki. Twarz jest oczy, brwi, czoło, nos, policzki, usta, zęby i podbródek. Aby ułatwić ekspresję i ruch, twarz zawiera dużą sieć nerwów, które dostarczają energię do tych mięśni i działań, a także kości, które utrzymują swoją strukturę w miejscu. Zmysły, takie jak słuch, węch, smak i wzrok, są również przekazywane przez twarz. Ból twarzy mogą obejmować urazy nerwów i kości, które koordynują wiele działań Twoja twarz jest. Obrażenia te mogą obejmować urazy twarzy i górnej części kości szczękowej kości (szczęka) spowodowane przez wypadek samochodowy, przemocy fizycznej lub szkody sportowej. Takie urazy mogą powodować utratę czucia w twarzy, trudności w oddychaniu, obrzęk, niewyraźne lub podwójne widzenie, deformacje twarzy i trudności w jedzeniu i piciu.

Czasami ból twarzy nie jest uraz spowodowany, ale spowodowane nieprawidłowym nerwów, które regulują ruch twarzy jest. Nerw trójdzielny przekazuje wiadomości między mózgu i narządów zmysłów, dostarczając informacji o twarzy i głowy (uczucie ocznej), usta i nos (), szczęki (żuchwy i żucia). Nerwoból nerwu trójdzielnego jest choroba objawia się bardzo silny ból twarzy, które można poczuć się jak oparzenia lub porażenie prądem. Ból jest na tyle poważne, że codzienne czynności, takie jak żucie, jedzenia, czy mycie zębów, mogą być bolesne.

Inne neurologiczne przyczyny bólu twarzy m.in. porażenie Bell i choroby Parkinsona. Porażenie Bella wytwarza drętwienie i paraliż jednej strony twarzy. Twarzy z objawami choroby Parkinsona, postępującego choroby neurologiczne obejmują drżenie twarzy lub drgania oraz porażenie mięśni twarzowych powodujący sztywną, wygląd podobny do maski.

Alergii lub infekcji, które powodują zapalenie zatok może spowodować ból twarzy. Ból twarzy może być również spowodowane przez zapalenie zatok, zapalenie zatok, wypełnione powietrzem kieszenie w nosa, policzki, czoło i oczy. Gdy zatkane zatoki się nadmiaru śluzu, który nie może być odsączone, bakterie i inne patogeny wypełnić zatok, powodując ból i przekrwienie.

Twarzy ból, który został wywołany przez uraz powinien otrzymać natychmiastową pomoc lekarską. Natychmiast Medica l opieki (zadzwonić pod numer 911), jeśli doznał urazu głowy i twarzy, a występują objawy zawroty głowy, zawroty głowy, nudności, podwójne widzenie lub utrata przytomności.

OBJAWY

Jakie inne objawy mogą wystąpić bóle twarzy?

Ból twarzy mogą towarzyszyć inne objawy, które różnią się w zależności od choroby podstawowej, zaburzenia lub choroby.... Czytaj więcej o twarzy objawów bólowych

PRZYCZYNY

Co powoduje ból twarzy?

Ból twarzy mogą obejmować urazy nerwów i kości, które koordynują wiele działań na twarz. Obrażenia te mogą obejmować urazy twarzy i górnej części kości szczękowej kości (szczęka) spowodowane przez wypadek samochodowy, przemocy fizycznej lub szkody sportowej. Czasami ból twarzy nie jest wywołane, ale uraz spowodowany przez wadliwe działanie nerwów, które regulują ruch twarzy jest. Nerwoból nerwu trójdzielnego jest choroba objawia się bardzo silny ból twarzy, które można poczuć się jak oparzenia lub porażenie prądem. Ból jest na tyle poważne, że codzienne czynności, takie jak żucie, jedzenia, czy mycie zębów, mogą być bolesne.... Czytaj więcej na temat przyczyn bólu twarzy

Więcej artykułów