Cambler

Ból karku

Co to jest ból szyi?

Ból szyi jest każdy rodzaj bólu lub dyskomfortu w całej okolicy szyi, który składa się z odcinka szyjnego kręgosłupa, mięśni, więzadeł, ścięgien, nerwów i naczyń krwionośnych. Większość ludzi doświadcza ból szyi w pewnym momencie w ich życiu, i to zazwyczaj nie jest powodem do niepokoju.

Ból szyi może być wynikiem drobnych problemów, takich jak spanie w niewygodnej pozycji, lub może to być spowodowane bardziej poważnych problemów, takich jak zapalenie stawów lub chorobą zwyrodnieniową dysku. Każda z tych struktur w szyjce lub może stać się podrażniona, w odpowiedzi na stan zapalny w wielu różnych chorobach.

W zależności od przyczyny, ból szyi może trwać krótko, lub też może być przewlekłym, zdefiniowane jako trwający dłużej niż trzy miesiące. Twój ból szyi może poczuć się jak tępy ból lub może być ostre i wstrząsów w określonym obszarze. Chociaż większość przypadków ból szyi znikają same w ciągu kilku dni do kilku tygodni z podstawowych środków do pielęgnacji siebie, ból szyi może również utrzymywać i prowadzić do bardziej poważnych problemów, takich jak uszkodzenie nerwów.

Ból szyi na ogół pochodzi z samych szyi, ale może być również z uwagi na problemy w innych częściach ciała, takie jak głowy, ramionach i klatce piersiowej, a emitować w szyjce. Dlatego twój ból szyi mogą towarzyszyć inne objawy.

Ból szyi występuje z innymi objawami, takimi jak: ból lub drętwienie w dół ramienia, trudności w oddychaniu, lub sztywność karku, może być oznaką poważnej choroby medycznych i powinny być oceniane tak szybko, jak to możliwe, lub w sytuacji awaryjnej pomocy medycznej. Ponadto, jeśli ból następujące szkody lub wypadku albo jest ekstremalne, trwałe, lub powoduje ci obawy, skontaktuj się z lekarzem.

OBJAWY

Jakie inne objawy mogą wystąpić z bólem karku?

Ból szyi może wystąpić inne objawy w zależności od choroby podstawowej, zaburzenia lub choroby. Na przykład, jeśli twój ból szyi jest spowodowane zapaleniem stawów, może wystąpić ból w innych częściach ciała. Ból szyi z powodu ściągniętym nerwem może prowadzić do bólu, mrowienia i drętwienia w dół jedną lub obie ręce. Ból szyi z powodu słabej postawy i stres mogą wystąpić wraz z zmęczenie i problemy ze snem. Zakres objawów, które mogą wystąpić z bólem szyi to:... Czytaj więcej o objawy bólu karku

PRZYCZYNY

Co powoduje ból szyi?

Szyja składa się z odcinka szyjnego kręgosłupa i rdzenia kręgowego, nerwów, krążków międzykręgowych, więzadeł, mięśni i ścięgien,. Każda z tych struktur może stać się podrażniona lub zapalnym, w odpowiedzi na różne łagodne do poważnych chorób, takich jak złej postawie, uraz kręgosłupa, zapalenia stawów szyjnych, a.... Więcej o przyczyny bólu szyi