Cambler

Ból szczęki

Co to jest ból szczęki?

Ból szczęka jest dowolny rodzaj bólu w obszarze szczęki, który zawiera dolną szczękę (żuchwy, często określany jako kości żuchwy), skroniowo-żuchwowego (TMJ lub szczęk złącza) i otaczających tkanek miękkich. Łączy stawu skroniowo żuchwy do kości skroniowej czaszki i jest odpowiedzialny za doprowadzenie dolne i górne szczęki razem. Jest to jedna z najczęściej stosowanych stawów w ciele.

W zależności od przyczyny, ból szczęki mogą wystąpić nagle i tworzyć w czasie. Możesz czuć się tępy ból, lub może to być tak bolesne, że nie można otworzyć usta do jedzenia. Ból szczęki mogą być uruchamiane przez różne działania, takie jak jedzenie, połykaniem lub tylko dotyka powierzchni szczęki, jak jest to w przypadku nerwobólu nerwu trójdzielnego.

Jednym z najbardziej powszechnych powodów bólu szczęki stres stawu skroniowo-żuchwowego, co prowadzi do zaburzeń stawu skroniowo-żuchwowego, lub TMD. Jest stawu skroniowo bezpośrednio przed uchem z każdej strony głowy. Mięśni, ścięgien, więzadeł i innych miękkich tkanek otaczających staw. TMD mogą być spowodowane przez zużycie, uszkodzenia ciała lub chorobą stawów i otaczających tkanek miękkich.

Ból szczęki mogą być również objawem wielu innych chorób, zaburzeń i chorób. Stosunkowo łagodne choroby, takie jak zgrzytanie zębami, może powodować ból szczęki. Bardziej poważne choroby obejmują reumatoidalne zapalenie stawów, zakażenia i neuralgię. Ból szczęki jest również uważany za jeden z sygnałów ostrzegawczych znamieniem na atak serca.

Jeśli występują bóle szczęk w połączeniu z bólem w klatce piersiowej lub ból, który promieniuje do ramienia i barku, pocenie się, lub duszność, może być zawał serca. To jest ratownictwo medyczne bezpośrednio zagrażające życiu. S tyg. natychmiastowa opieka medyczna (zadzwonić pod numer 911).

OBJAWY

Jakie inne objawy mogą wystąpić ból szczęki?

Ból szczęki mogą towarzyszyć inne objawy, w zależności od choroby podstawowej, zaburzenia lub choroby. Systemy ciała, które są pozornie niezwiązane z obszaru szczęki może też mieć wpływ. Na przykład, może masz gorączkę czy ból szczęki jest spowodowana zakażeniem lub procesem zapalnym.... Więcej o objawy ból szczęki

PRZYCZYNY

Co powoduje ból szczęki?

Ból szczęka jest symptomem różnych chorób, zaburzeń i chorób. Jeśli odczuwasz ból po jednej lub obu stronach głowy przed uszami, może masz zaburzenia stawu skroniowo (TMD). TMD charakteryzuje ból, tkliwość, i problemy z otwarciem usta. TMD mogą być spowodowane przez zachowania, takie jak zgrzytanie zębami, nieprawidłowo wyrównane zębów lub bite, i zużycia związane z wiekiem i oderwać się na wspólne i płyty wyściełającej staw. Bardziej poważne choroby, które prowadzą do szczęki i ból stawów obejmują reumatoidalne zapalenie stawów oraz nerwobóle.... Czytaj więcej na temat przyczyn bólu szczęki

Więcej artykułów