Cambler

Ból prostaty

Co to jest ból prostaty?

Ból prostaty jest każdy ból lub dyskomfort gruczołu krokowego. Prostata otacza rurę, która transportuje moczu z pęcherza i uczestniczy w produkcji nasienia. Ból prostaty może wystąpić jako skutek szeregu chorób i zaburzeń.

To jest bardzo typowe dla prostata stać powiększenie wraz z wiekiem człowieka. Przerostu prostaty jest również znany jako łagodny przerost gruczołu krokowego (BPH), co zazwyczaj nie jest związany z bólu stercza. Jednak powiększona prostata może powodować problemy z oddawaniem moczu.

Innym powodem bólu prostaty jest zapalenie gruczołu krokowego, zakażenie prostaty, który jest często spowodowane przez bakterie. Objawy zapalenia gruczołu krokowego może się różnić od osoby, ale ogólne objawy to pieczenie przy oddawaniu moczu, niemożność całkowitego opróżnienia pęcherza i bolesne oddawanie moczu.

Obecność lub ropni w torbieli prostaty może powodować ból prostaty. Torbiel jest łagodny worek, który zawiera płyn, powietrze, lub inny materiał. Ropień jest gromadzenie się ropy, który powoduje obrzęk i stan zapalny. Ból prostaty może być czasami związane z zaawansowanym rakiem prostaty.

Ból prostaty, który jest związany z ostrym zapaleniem gruczołu krokowego może być zagrożeniem życia. Natychmiast wezwać pomoc medyczną (911) za poważne objawy, takie jak wysoką gorączką (powyżej 101 stopni Celsjusza), niezdolność do oddawania moczu, lub silny ból w dolnej części pleców i narządów płciowych.

Jeśli ból prostaty jest trwała lub powoduje ci troskę, należy zwrócić się o pomoc medyczną.

OBJAWY

Jakie inne objawy mogą wystąpić bóle prostaty?

Ból prostaty może towarzyszyć inne objawy, które różnią się w zależności od choroby podstawowej, zaburzenia lub choroby. Objawy, które często wpływają na układ moczowy może również dotyczyć innych układów organizmu.... Czytaj więcej o prostaty objawów bólowych

PRZYCZYNY

Co powoduje ból prostaty?

Przyczyny bólu stercza będzie się zmieniać w zależności od choroby lub zaburzenia,.... bazowego Więcej o prostaty, ból przyczyn

Więcej artykułów