Cambler

Ból pleców

Co to jest ból pleców?

Ból pleców jest każdy rodzaj bólu lub dyskomfortu w całej tylnej (tylna) część swojego tułowia, od bioder w górę przez szyję. (Jednak większość ludzi, którzy mają ból w okolicy szyi opisałby go jako ból szyi, nie ból pleców.) Ból pleców jest bardzo częstym problemem w Europie, ustępując jedynie ból głowy, według Narodowego Instytutu Chorób Neurologicznych i uderzenie.

Ból pleców może trwać krótko, lub też może być przewlekłym, która jest zdefiniowana jako trwający dłużej niż trzy miesiące. Ból pleców może być opisany jako irytujące, ból tępy lub ostrego, bólu ostrego. Niektóre ból może być tak ekstremalne jak spowodować, aby leżeć w łóżku, nie mogąc się ruszyć. Ostry ból pleców często rozwiązuje podstawowych środków do pielęgnacji siebie w ciągu kilku tygodni, ale może utrzymywać i prowadzić do poważniejszych problemów w czasie.

Powrót składa się z kręgosłupa (kręgosłup), rdzenia kręgowego, nerwów, mięśni, dysków, więzadeł i ścięgien. Dowolną ze struktur z tyłu może się podrażniona lub zapalnym, w odpowiedzi na różne łagodne do poważnych chorób. Ból pleców ma wiele różnych przyczyn, takich jak uraz sportowy, złą postawę, zapalenie stawów, napięcie mięśni lub urazu doznał w wypadku samochodowym. Pochodzenie i przyczyną przewlekłego bólu pleców jest trudniejsze do zdiagnozowania i leczenia.

Ból pleców może być zlokalizowana w określonym obszarze, np. ból krzyża lub może obejmować bardziej uogólniony sekcji tylnej. Ponadto, ból zlokalizowany w dowolnym miejscu z tyłu może emitować lub rozprzestrzeniać na inne części ciała. Również odwrotna, ból gdzieś w organizmie może promieniować do pleców.

Ból pleców towarzyszą inne objawy, takie jak utrata kontroli pęcherza moczowego lub jelita i drętwienie w kończynach (rąk i nóg), jest poważną chorobą i powinna być oceniana jak najszybciej lub w warunkach medycznej w nagłych wypadkach. Ponadto, jeśli ból jest ekstremalne, trwałe, lub powoduje ci obawy, skontaktuj się z lekarzem.

OBJAWY

Jakie objawy mogą wystąpić bóle pleców?

Bóle pleców mogą wystąpić inne objawy w zależności od choroby podstawowej, zaburzenia lub choroby. Na przykład, jeśli ból pleców jest spowodowane zapaleniem stawów, może wystąpić ból w innych częściach ciała. Bóle pleców z powodu ściągniętym nerwem może nawet prowadzić do utraty kontroli nad pęcherzem. Ból pleców jest często głównym objawem fibromialgii, który charakteryzuje się również zmęczenie i problemy ze snem. Zakres objawów, które mogą towarzyszyć bóle pleców to:... Czytaj więcej o objawy bólu pleców

PRZYCZYNY

Co powoduje bóle pleców?

Opis części, które składają się na siebie i jak to działa może pomóc zrozumieć, dlaczego masz bóle pleców. Twoje plecy składają się struktur kostnych zwanych kręgów, które otaczają i chronią rdzeń kręgowy. W obrębie rdzenia kręgowego prowadzony z korzeni nerwowych mózgu wysyłania i odbierania wiadomości do i od pozostałej części organizmu. Pomiędzy kręgami są gąbczaste woreczki chrząstki, zwane płyty, które działają jako bufor oraz zapewnić zakres ruchu do tyłu. Mięśnie, więzadła i ścięgna zapewnienia dodatkowego wsparcia.... Czytaj więcej o ból pleców przyczyn

Więcej artykułów