Cambler

Ból penisa

Co to jest ból penisa?

Ból penisa lub ból prącia, obejmuje bólu lub dyskomfortu, wewnętrzne lub zewnętrzne, penisa. Penis zewnętrzna struktura męskiego układu rozrodczego, który składa się z wielu części. Należą do nich pierwiastek, który łączy penisa do ściany brzucha, ciało (wałek), żołędzi prącia (głowy) oraz cewki moczowej (rury, która przenosi nasienie i mocz z organizmu).

Dodatkowo penis zawiera mięśnie, nerwy, naczynia krwionośne prącia i więzadła zawieszającego, który obsługuje penisa kiedy jest wyprostowany. W penisie są trzy komory wykonane z tkanki gąbczastej erekcji, które wypełniają się krwią i rozszerzenia podczas pobudzenia seksualnego, co powoduje erekcję.

W zależności od przyczyny, ból penisa może nastąpić nagle i trwają krótko, lub rozwijać się stopniowo i utrzymują. Ból prącia może wynosić od tępego bólu do gwałtownego wstrząsu i może wystąpić ze względu na różnorodność chorób i schorzeń, takich jak alergia, uszkodzenia i zakażenia, w tym niektórych chorób przenoszonych drogą płciową ( STD ). Ból penisa może być spowodowane przez choroby, które uniemożliwiają człowiekowi z konieczności erekcji i wpływ na zdrowie seksualne mężczyzny i płodność. Niektóre przyczyny bólu prącia, może zakłócić moczu, która może spowodować uszkodzenie związane narządów, takich jak pęcherz i nerki.

Zwrócić się o pomoc medyczną, jeśli wystąpią bóle penisa, który jest często spowodowane przez choroby lub choroby, która wymaga pomocy lekarskiej. Natychmiast wezwać pomoc medyczną (911), jeśli, lub kogoś, jesteś z, mieć erekcję, która jest bardziej bolesne lub trwa niż cztery godziny. Ponadto, należy zadzwonić pod numer 911, jeśli wystąpią penisa lub jąder uraz lub zranienie, ból jąder, lub jeśli usłyszysz "pop" i trzaski z penisa podczas erekcji.

OBJAWY

Jakie inne objawy mogą wystąpić ból penisa?

Ból penisa może towarzyszyć inne objawy, które mogą się różnić w zależności od choroby podstawowej, zaburzenia lub choroby. Ból może pochodzić z samego penisa lub może wystąpić z powodu choroby w pobliskich obszarach, takich jak brzucha, pęcherza moczowego, jąder i prostaty gruczołu.... Czytaj więcej o penisa objawów bólowych

PRZYCZYNY

Co powoduje ból penisa?

Ból prącia mogą być odczuwalne na powierzchni penisa lub w kształcie stożka żołędzi prącia (głowy), korpus (wału) lub główny, łączący penisa do ściany jamy brzusznej. Możesz także odczuwać ból w obrębie swojej cewki moczowej, co jest rura, która przenosi nasienie i mocz przez i z penisa.... Czytaj więcej o przyczynach bólu penisa

Więcej artykułów