Cambler

Ból palca

Co to jest ból palca?

Ból palec zawiera jakiegokolwiek dyskomfortu w tkankach i stawów palców. Ból palca może być opisany jako pulsujący, tępy, wzrosła ciepło, mrowienie, ból i sztywność. Uczucie pieczenia lub kłucia w palcem, często nazywany mrowienia, nazywane są parestezje. Parestezje są często ze względu na tymczasowe lub trwałe uszkodzenie lub ucisk na nerwy, które przenoszą wiadomości Sensation z ręki i palców do rdzenia kręgowego.

Palca składa się z nerwów, kości, naczyniach krwionośnych, mięśnie i skórę. Stawów palców są obszary, w których kości spełniają i składają się z chrząstki, więzadła, ścięgna, bursas (wypełnione płynem pęcherzyki, które pomagają złagodzić stawów) i błony maziowej i płynu, który smarowania stawów. Każda z tych struktur palca może się podrażniona lub stan zapalny i ból, w odpowiedzi na różne łagodne do poważnych chorób, zaburzeń lub chorób, takich jak uraz, zakażenia i stanu zapalnego.

Częste przyczyny bólu palca obejmują uszkodzenie lub uraz, jak zginanie palców tyłu (hiperprzeprostna) lub ponownego użycia, tak jak długie okresy klawiszowych. Bardziej poważne choroby, takie jak cukrzyca lub szyi lub uszkodzenia rdzenia kręgowego, może również powodować ból lub pieczenie w palcach. Ból stawów palców może być spowodowane przez zapalenie stawów, zapalenie i zużycie związane z wiekiem i rozdarcie. W zależności od przyczyny, ból może mieć charakter krótkoterminowy i znikają szybko, lub może rozwijać się powoli w ciągu tygodni lub miesięcy.

Ponieważ ból palca może być oznaką poważnego zakażenia lub zapalenia, należy skontaktować się z lekarzem specjalistą o objawy. Szukajcie szybkiej pomocy medycznej, jeśli masz ból palców się obrzęk, zaczerwienienie, uczucie ciepła lub gorączki.

OBJAWY

Jakie inne objawy mogą wystąpić z bólem palca?

Inne objawy mogą wystąpić ból palca. Dodatkowe objawy różnią się w zależności od choroby podstawowej, zaburzenia lub choroby. Na przykład, ból palca powodu poważnej infekcji, który rozprzestrzenił się do krwi może towarzyszyć obrzęk, gorączka i dreszcze, a także zaczerwienienie i ciepło wokół obszaru dotkniętego.... Czytaj więcej na temat objawów bólowych palcem

PRZYCZYNY

Co powoduje ból palca?

Palec składa się z nerwów, naczyń krwionośnych, mięśni, skóry i stawów. Dłoni i palców stawy są zbudowane z chrząstki, więzadła, ścięgna, bursas (wypełnione płynem pęcherzyki, które pomagają złagodzić stawu) i błony maziowej i płynu, który smarować stawy. Każda z tych struktur palca może się podrażniona lub zapalnym, w odpowiedzi na różne łagodne do poważnych chorób, zaburzeń lub chorób, takich jak uraz, infekcję i ucisku nerwu.... Więcej o palców powoduje ból