Cambler

Ból oczu

Jakie są ból oczu?

Ból oczu to nieprzyjemne uczucie w okolicach jednym lub obu oczach. Twoje oczy mogą czuć piaszczysty, oferty lub zmęczony. Ból oczu może być spowodowany przez nadmierne tarcie oczu. Airborne drażniące, w tym dym i smog, a także innych czynników środowiskowych, takich jak narażenie na działanie substancji chemicznych, a nawet za dużo słońca, może powodować ból oczu. Niedostateczne smarowanie powierzchni oka przez łzy, które są często zwane suche oko, jest bardzo często przyczyną bólu oczu.

Możesz dostać ból oczu od długotrwałego ścisłej pracy takich jak czytanie lub koncentrując się na ekranie komputera. Błędne recepty na okulary przyczynia się do oczu zmęczenie prowadzącego do bolesność. Przedłużone stosowanie soczewek kontaktowych powoduje również ból oczu.

Zapalenie spowodowane przez alergie lub infekcje często prowadzi do bólu oczu. Choroby te mogą mieć wpływ tylko oczy lub mogą być systemowe (wpływu na inne części ciała), takich jak katar sienny czy przeziębienie. Częstą przyczyną jest zapalenie spojówek ból oka, czasami nazywany różowe oko, które jest zapalenie błony wyściełającej powieki i obejmuje białka oka.

Możesz mieć kilka innych objawów oraz ból oczu, w tym ból oczu, zaczerwienienie, świąd, obrzęk, łzawienie, lub zwolnienia z oczu. Ból oczu bez bólu oczu jest często skargi, które zwykle ustępuje w monoterapii z resztą. Ból oczu, którym towarzyszy ból oczu i inne objawy, w tym gorączka, wydzielina, zaczerwienienie, nagłe zmiany widzenia lub powiek, które są czerwone i spuchnięte, powinny być oceniane przez świadczeniodawcę. W zależności od przyczyny, Twój lekarz może zalecić stosowanie sztucznych łez, leki przeciwhistaminowe, antybiotyki lub po prostu odpoczynku.

W większości przypadków ból oczu nie są poważne. Szukajcie natychmiastowej pomocy lekarskiej (zadzwonić pod numer 911), jeśli masz ból oczu razem z bólem oczu, gorączka, wydzielina, zaczerwienienie, nagłe zaburzenia widzenia, lub powiek, które są czerwone i spuchnięte.

Zwrócić się o pomoc medyczną, jeśli objawy ból oczu są trwałe lub spowodować niepokój.

OBJAWY

Jakie inne objawy mogą wystąpić ból oczu?

Ból oczu mogą towarzyszyć inne objawy, które różnią się w zależności od choroby podstawowej, zaburzenia lub choroby.... Czytaj więcej o ból oczu objawy

PRZYCZYNY

Co powoduje ból oczu?

Wiele chorób może powodować ból oczu, w tym fizycznego podrażnienia od nadmiernego pocierania, długotrwałego noszenia soczewek kontaktowych, smogu, dymu lub narażenia na działanie substancji chemicznych, a nawet za dużo słońca. Niedostateczne smarowanie powierzchni oka przez łzy (często zwane suche oko) jest bardzo częstą przyczyną bólu oczu.... Czytaj więcej o ból oczu przyczyny

Więcej artykułów