Cambler

Ból jąder

Co to jest ból jąder?

Ból jąder jest objawem urazu, zapalenia lub zakażenia. Ból jądra mogą być wynikiem zakażenia najądrza lub samego jądra. Szkoda prowadzi do pęcznienia jest częstą przyczyną bólu jąder.

W zależności od przyczyny, ból może wystąpić w jednym lub obu jąder i może towarzyszyć obrzęk, wydzielina jąder, prącia krwi w nasieniu lub gorączki. Skrętem, poważna choroba, może prowadzić do nagłego bólu jądra, które mogą być związane z pustki w głowie, nudności z lub bez wymiotów i bólu.

W rzadkich przypadkach, ból jądra jest objawem raka jąder, jednak rak jądra jest zwykle związane z bezbolesny guzek. Zakażenia wirusowe świnki może prowadzić do bólu jąder, jak również inne objawy, takie jak obrzęk gruczołów ślinowych, ból gardła i gorączki. Przepuklina pachwinowa, w którym zawartość brzucha wystawały do ​​pachwiny, może być mylone z rozszerzonej jądra i może powodować ból jąder. Ponadto, ból z kamienia nerek mogą być czasami odczuwalne w jądra.

W niektórych przypadkach ból jądra może być wynikiem poważnej choroby zwanej skrętem. Szukajcie natychmiastowej pomocy lekarskiej (zadzwonić pod numer 911) na nagłe wystąpienie silnego bólu i obrzęk jądra, które mogą towarzyszyć nudności i wymioty.

Zwrócić się o pomoc medyczną, jeśli zauważy stopniowe rozszerzenie jądra, dyskomfort lub zaczerwienienie.

OBJAWY

Jakie inne objawy mogą wystąpić ból jąder?

Ból jąder może towarzyszyć inne objawy, które różnią się w zależności od choroby podstawowej, zaburzenia lub choroby. Objawy, które często wpływają na jądra może również dotyczyć innych układów organizmu.... Czytaj więcej o jąder objawów bólowych

PRZYCZYNY

Co powoduje ból jąder?

Ból jąder jest objawem urazu, zapalenia lub zakażenia. Urazy prowadzące do zapalenia jest częstą przyczyną bólu jąder. W zależności od przyczyny, ból może wystąpić w jednym lub obu jąder i mogą towarzyszyć moszny ból, krew w wytrysku nasienia, bolesne, absolutorium prącia lub gorączki.... Czytaj więcej na temat przyczyn bólu jąder

Więcej artykułów