Cambler

Ból golonka

Co to jest ból golonka?

Ból w sworzniowych może wynikać z wielu różnych powodów. Ból przegubowym, może rozwinąć się w wyniku chorób mających wpływ na struktur w zwrotnicy, w tym skóry, nerwów, mięśni, stawów, ścięgien, kości, wiązadła, naczynia krwionośne i tkankę łączną. Szkody z powodu urazu i choroby zwyrodnieniowej stawów są najczęstsze przyczyny bólu golonka.

Możecie opisać golonka jak ostry ból, przeszywający, tępy lub pulsujący. Twój ból golonka mogą być łagodne, aby ciężkie i występują tylko w określonych porach dnia lub podczas wykonywania pewnych czynności. Przenoszenie golonka lub w jego pobliżu stawów może albo pogorszyć lub złagodzić ból. Z ciężkiego bólu związanego z urazami, może być możliwe, aby przesunąć zanieczyszczoną zwrotnicę w ogóle.

W niektórych przypadkach, ból z powodu urazu kostka jest zlokalizowany w jednym tylko sworzniowych. W wielu przypadkach kilka kostki może być ograniczona. Zapalenie w obrębie zwrotnicy powoduje obrzęk i ból. Ponadto, reumatoidalne zapalenie stawów, przewlekłe choroby autoimmunologiczne charakteryzują zapalenie stawów i inne choroby związane z zapaleniem stawów, są związane z bólem przegubowej, również ze względu na stan zapalny i obrzęk.

Ból może być aktualne golonka pochodzenia (ostra) lub może rozwinąć się w czasie (przewlekłe). W niektórych sytuacjach bólu kostka może wystąpić w wyniku przewlekłych chorób medycznych, które mogą mieć wpływ na całe ciało, takich jak zapalenie stawów, choroba naczyń lub cukrzyca).

Mimo, zagrażające życiu powikłania ból golonka są rzadkie, szukać natychmiastowej pomocy lekarskiej (zadzwonić pod numer 911), jeśli masz urazy, które wymagają obfite krwawienie lub uszkodzenia tkanek. W rzadkich przypadkach, zakażenia kości (zapalenie kości) lub skóry i tkanek miękkich (zapalenie tkanki łącznej) na zwrotnicy mogą rozprzestrzeniać po całym ciele, w wyniku wstrząsu i niewydolności narządów. Innym rzadkim, ale potencjalnie zagrażające życiu przyczyną bólu golonka jest rak kości lub tkanek miękkich.

Jeśli choroba lub uraz golonka jest trwała, nawracające lub powoduje ci troskę, należy zwrócić się o pomoc medyczną.

OBJAWY

Jakie inne objawy mogą wystąpić z bólu golonka?

Ból golonka mogą towarzyszyć inne objawy, w zależności od jej przyczyny i innych schorzeń lub chorób. Niektóre choroby, które mogą mieć wpływ na ręce, takie jak neuropatia cukrzycowa (uszkodzenie nerwów spowodowane wysokim poziomem cukru we krwi związanych z cukrzycą), może wywołać objawy z innych układów organizmu.... Czytaj więcej o golonka objawów bólowych

PRZYCZYNY

Co powoduje ból golonka?

Uraz lub uszkodzenie jednego z obiektów w zwrotnicy może powodować ból golonka. Choroby, które wpływają na cały organizm, takich jak cukrzyca, zapalenie stawów, i choroby naczyń są bardziej złożone procesy, mogą prowadzić do bólu przegubowej.... Więcej o przegubów powoduje ból