Cambler

Ból brzucha

Czym jest ból brzucha?

Ból brzucha jest każdy ból lub dyskomfort, który występuje pomiędzy dolną piersi i krocze. Powszechnie określa się jako "brzuchu" brzucha składa się z wielu narządów, w tym żołądka, jelit, wątroby, pęcherzyka żółciowego, trzustki, przełyku, a także liczne naczynia krwionośne. Ból brzucha może być uogólniona, występujących w całej jamie brzusznej, lub może być obecna w małej powierzchni brzucha.

Ból brzucha jest symptomem różnych łagodnych do poważnych chorób, zaburzeń i schorzeń, takich jak niestrawność, stresem infekcje, kamicy żółciowej, zapalenia, niedrożność jelit, wrzód trawienny, i raka. Ból brzucha może również wystąpić jako skutek uboczny leku.

W zależności od przyczyny, ból brzucha może trwać krótko, na przykład, gdy następuje to z niestrawnością względu na jedzenie potrawy. Ból brzucha może trwać przez dłuższy okres czasu, na przykład gdy jest to wynikiem przewlekłego zapalenia trzustki, raka żołądka lub żołądkowo-przełykowy ( GERD ). Przewlekłego bólu brzucha może występować w sposób ciągły lub sporadycznie.

Ból brzucha można opisać jako łagodne do silnego, ostrego, ciągły lub skurcze podobne. Podczas gdy większość ludzi doświadcza bólu brzucha w życiu, to jest rzadko spowodowane poważnym problemem medycznym.

Jednakże, ból brzucha, który jest związany z wymioty krwią, krwawe stolce, zawroty głowy, wzdęcia, omdlenia, duszność lub zażółcenie skóry ( żółtaczka ) może być oznaką poważnej choroby, potencjalnie zagrażającą życiu i powinien być natychmiast oceniano w warunkach awaryjnego. Jeśli ból brzucha jest trwała lub powoduje ci obawy, skontaktować się z lekarzem.

OBJAWY

Jakie inne objawy mogą wystąpić bóle brzucha?

Bóle brzucha mogą towarzyszyć inne objawy, w zależności od choroby podstawowej, zaburzenia lub choroby. Objawy, które często wpływają na układ pokarmowy może również dotyczyć innych układów organizmu.... Czytaj więcej o objawy bólu brzucha

PRZYCZYNY

Co powoduje bóle brzucha?

Ból brzucha może wynosić od infekcji, nowotworu, zapalenia, uraz, niedrożność i innych nienormalnych procesów. Stosunkowo łagodne choroby, takie jak niestrawność i stres może powodować bóle brzucha. Czasami dzieci mówią, że ból brzucha, ponieważ starają się unikać stresujących lub przerażającą sytuację taką jak, próbując ominąć szkołę, aby uniknąć problemów z kolegami lub przyjaciółmi. Jednakże, to jest zawsze ważne, aby rozważyć i wykluczyć inne przyczyny.... Czytaj więcej o ból brzucha przyczyny

Więcej artykułów