Cambler

Biegunka

Co to jest biegunka?

Biegunka jest przejście z luźnych, wodnistych stolców i / lub konieczności wypróżnienia się częściej niż zwykle. Biegunka wspólnego przewodu pokarmowego objaw wielu różnych łagodnych do poważnych chorób, zaburzeń i chorób.

Biegunka występuje we wszystkich grupach wiekowych i populacji. W zależności od przyczyny, biegunka może być krótki okres (ostry) i względnie szybko znika, na przykład, gdy zachodzi na wirusowe zapalenie żołądka i jelit. Biegunka może być ciągły lub nawracający przez dłuższy okres czasu (przewlekłe), tak jak wtedy, gdy występuje z chorobą zapalną jelit i zespół nadwrażliwego jelita grubego. Biegunka może przebiegu od łagodnego i samo ograniczający się poważne i zagrażające życiu.

Biegunka, która jest związana z krwawe stolce, krwawienia z odbytnicy, krwawe wymioty, zawroty głowy, omdlenia lub silny ból może być objawem choroby potencjalnie poważne, zagrażające życiu. Zadzwoń pod numer 911, jeśli Ty lub ktoś jesteś z, są wykazujących którekolwiek z te objawy. Jeśli biegunka utrzymuje się dłużej niż pięć dni lub w inny sposób powoduje ci obawy, skontaktować się z lekarzem w celu omówienia objawów.

OBJAWY

Jakie inne objawy mogą wystąpić z biegunką?

Biegunka mogą towarzyszyć inne objawy, w zależności od choroby podstawowej, zaburzenia lub choroby. Objawy często wpływa na przewód pokarmowy, ale może także dotyczyć innych układów organizmu.... Czytaj więcej o objawy biegunki

PRZYCZYNY

Co powoduje biegunkę?

Biegunka pojawia się, gdy płyn wziąć w doustnie lub płynu wytwarzanego w układzie pokarmowym, nie jest prawidłowo wchłaniane. Zwykle jelita absorbować nadmiar wody z żywności podczas procesu trawienia. Kiedy porusza się zbyt szybko, jedzenie, jelita nie może wchłonąć wody, powodując luźne stolce. Biegunka może nastąpić, gdy wprowadza się do nadmiaru wody z cienkiego od korpusu.... Więcej o przyczynach biegunki

Więcej artykułów