Cambler

Sex bezpieczniejsze dla młodzieży wytyczne

Co to jest "bezpieczny" seks?

Obraz męskiego, lateksowej prezerwatywy

Tylko bezpieczny seks to nie seks, według większości placówek służby zdrowia. Abstynencja może być tylko prawdziwa forma "bezpiecznego" seksu, jak wszystkie formy kontaktu seksualnego nieść pewne ryzyko. Jednak pewne środki ostrożności i bezpiecznych zachowań może zminimalizować osoby ryzyko zachorowania na choroby przenoszone drogą płciową. Jako rodzic, możesz nauczyć dziecko o bezpieczniejszym seksie, zanim on / ona staje się aktywna seksualnie.

Mówić do nastolatków na temat bezpiecznego seksu

Europejska Akademia Pediatrii (AAP) zaleca, aby rodzice zaczną rozmawiać z dziećmi o seksie, kiedy najpierw zapytać skąd się biorą dzieci, zwykle w wieku 3 i 4. Mimo, że wielu nastolatków może powiedzieć, że wiem wszystko o seksie, badania wykazały, że wielu nastolatków nie są w pełni poinformowani o płci i chorób przenoszonych drogą płciową ( STD ).

Jako rodzic, jesteś najlepszym źródłem rzetelnych informacji dla młodzieży. Jednak wielu rodziców nie wiesz, jak zacząć rozmowy na temat bezpiecznego seksu z ich młodzieży. Oto kilka wskazówek, jak podejść do tematu bezpiecznego seksu ze swojej młodzieży:

Obraz kobiecej prezerwatywy wykonane z poliuretanu

 • Spokojnie i szczerze porozmawiać o bezpiecznym seksie.

 • Ćwicz rozmowy na temat bezpiecznego seksu z inną dorosłą przed zbliża się z nastolatka.

 • Słuchaj swojej młodzieży i odpowiedzieć na jego / jej pytania szczerze.

 • Tematy, które są właściwe dla bezpiecznej dyskusji seksualnego mogą obejmować: choroby przenoszone drogą płciową i zapobieganie, presji na seks, antykoncepcję, różne formy seksualności i gwałtu.

Inne osoby, które mogą pomóc mówić do młodzieży na temat seksu może zawierać lekarzem twojego nastolatka, krewny lub doradca religijną. Książki na ten temat mogą być również pomocne w rozwiązywaniu niewygodnych pytań.

Kilka błędnych przekonań na temat "bezpiecznego" seksu:

 • Kissing uważa się za bezpieczne działanie, ale opryszczki i innych chorób, mogą zostać zawarte w ten sposób.

 • Prezerwatywy są powszechnie uważa się, że chronią przed chorobami przenoszonymi drogą płciową. Chociaż prawdą jest, że jeśli prawidłowo i konsekwentnie stosować prezerwatywy są pomocne w zapobieganiu niektórych chorób, takich jak chlamydia i rzeżączka, że nie może w pełni chronić przed innymi chorobami, takimi jak brodawek narządów płciowych, opryszczka i syfilis.

Wytyczne dotyczące bezpiecznego seksu

Ograniczyć aktywność seksualną do tylko jednego partnera, który jest seks tylko z Tobą w celu ograniczenia narażenia organizmów chorobotwórczych. Wykonaj następujące wytyczne dla bezpiecznego seksu:

 • Zastanów się dwa razy przed rozpoczęciem współżycia z nowym partnerem. Po pierwsze, omówić stare partnerów, historię chorób przenoszonych drogą płciową i zażywania narkotyków.

 • Używać prezerwatyw. Mężczyzna prezerwatywy wykonane z lateksu lub poliuretanu - nie naturalnych materiałów. Poliuretanowa powinna być używana tylko jeśli masz alergię na lateks. Prezerwatywy dla kobiet wykonana z poliuretanu.

 • Chociaż badania wskazują, że nonoksynol 9 plemnikobójczy zabija HIV w testach laboratoryjnych, to nie zostało ustalone, czy plemnikobójczych, stosowane same lub prezerwatyw, zapewniają ochronę przeciwko HIV. Jednak Centrum Kontroli i Prewencji Chorób (CDC) zaleca prezerwatywy lateksowe, z lub bez środków plemnikobójczych, powinny być stosowane, aby zapobiec przenoszeniu seksualnego HIV.

 • Do seksu oralnego, chronić usta poprzez KORZYSTA partnerska prezerwatywy (kobieta lub mężczyzna).

 • Kobiety nie powinny douche po stosunku - to nie chroni przed chorobami przenoszonymi drogą płciową, może rozprzestrzenić infekcję dalej do układu rozrodczego, a może zmyć ochrony plemnikobójcze.

 • Skonsultować się z lekarzem dla regularnych badań cytologicznych, egzaminy miednicy i okresowych testów na choroby przenoszone drogą płciową.

 • Mieć świadomość ciała partnera - szukać oznak bólu, blister, wysypka, lub rozładowania.

 • Sprawdź swoje ciało często na objawy ból, blister, wysypka, lub rozładowania.

 • Zastanów się czynności seksualnych innych niż pochwy, jamy ustnej, jak i analnych - technik, które nie obejmują wymiany płynów ustrojowych lub kontaktu między błonami śluzowymi.