Cambler

Bezobjawowe bakteriuria

Co to jest?

Kiedy duża liczba bakterii pojawiają się w moczu, to nazywa się "bakteriurię". Znalezienie bakterii w moczu, może oznaczać, że jest zakażenie gdzie w drogach oddechowych (systemowego, który przechodzi pierwszy moczu z nerki poprzez moczowodów rurowej, do pęcherza, a w końcu na zewnątrz poprzez cewkę moczową). Zakażenie układu moczowego może powodować wiele objawów, ból lub pieczenie podczas oddawania moczu na ból w obrębie miednicy, bóle pleców, gorączka i dreszcze.

W bezobjawowym bakteriomoczu, duża liczba bakterii są obecne w moczu, ale osoba nie ma objawów zakażenia dróg moczowych (bezobjawowe środki bez objawów). Nie jest jasne, dlaczego bakterie nie powodują objawów. Może się zdarzyć, że bezobjawowe bakteriurię powoduje słabsze (mniej "zjadliwe") bakterii. Choroba nie zawsze muszą być traktowane.

Bezobjawowe bakteriuria jest najczęściej u kobiet, osób z cukrzycą, osoby starsze i osoby z cewnikiem w pęcherzu moczowym.

Objawy

Bezobjawowe bakteriuria nie powoduje żadnych objawów.

Diagnoza

Lekarz określi, czy masz bakteriomoczu bezobjawowych ustalona na podstawie badania laboratoryjnego moczu, który pokazuje co najmniej 100.000 bakterii na mililitr moczu. Osoba musi zająć podczas zbiórki próbki moczu, ponieważ bakterie ze skóry mogą zanieczyścić próbki. Aby zdecydować, czy zrobić lub nie masz żadnych objawów zakażenia dróg moczowych, lekarz może zadać szczegółowe pytania na temat moczu, w tym pytania o jego kolorze, zapachu i czy zauważyłeś żadnej krwi w moczu. On lub ona może również zapytać, ile razy oddawania moczu w ciągu dnia iw nocy, i czy miałeś jakieś epizody moczenie nocne, ból podczas oddawania moczu, nagła potrzeba oddania moczu, ból w miednicy, bóle pleców, gorączka lub dreszcze.

Lekarz może poprosić Cię o podanie dodatkowych próbek moczu w celu potwierdzenia obecności tego samego typu bakterii. Próbki te mogą być wysyłane do testowania w celu określenia konkretnego typu bakterii i identyfikacji specyficznych antybiotyków, które mogą być wykorzystane do usunięcia bakterii.

Przewidywany czas trwania

U niektórych osób, bezobjawowe bakteriuria końcu rozwija się w pełni rozwinięty zakażenia dróg moczowych, z typowych objawów. W innych ludzi, bezobjawowe bakteriuria może trwać kilka dni lub lat, nie powodując oczywiste choroby lub dolegliwości.

Zapobieganie

Można zapobiec przez bakteriomoczu picia kilka szklanek wody każdego dnia. To może zniechęcać do rozwoju bakterii przez wypłukując dróg moczowych, choć nie zostało to udowodnione. Codziennie picia soku z żurawin może także spowolnienie wzrostu bakterii poprzez mocz bardziej kwaśny, ale również nie jest ostatecznie pokazano za pomocą badań medycznych.

Aby zapobiec rozprzestrzenianiu się bakterii jelitowych z odbytu do dróg moczowych, kobiety zawsze powinny wycierać papier toaletowy od przodu do tyłu po wypróżnienia.

Leczenie

Antybiotyk leczenie bezobjawowej bakteriomoczu jest zalecany do następujących grup:

  • Kobiety w ciąży

  • Ludzie o poddać się operacji w dowolnej części układu moczowego

  • Mężczyźni o poddać się operacji prostaty

  • Ludzie, którzy mieli przeszczep nerki

  • Osoby z przeszkodą lub nieprawidłowej strukturze dróg oddechowych

Większość osób z bezobjawowym bakteriomoczu są starsze kobiety, grupa, która nie wymaga leczenia tej choroby. Chociaż leczenie antybiotykami może usunąć bakterie z moczu, choroba często powraca. Lekarz może czekać, aż wyniki co najmniej dwóch kultur moczu potwierdziły obecność tych samych bakterii, przed rozpoczęciem leczenia. W tym momencie lekarz będzie w stanie zidentyfikować rodzaj bakterii i określić najbardziej skuteczne antybiotyki, aby je leczyć. Ludzie z cewnikiem w pęcherzu moczowym i bezobjawowych bakteriomoczu musi być ściśle monitorowane dla rozwoju objawów.

Kiedy zadzwonić profesjonalny

Jeśli masz bakteriomoczu bezobjawowego, natychmiast wezwać lekarza, jeśli rozpocząć oddawanie moczu częściej niż zwykle; rozwijać intensywną potrzebę oddania moczu, ból podczas oddawania moczu, lub jeśli mocz ma w nim krwi, zmienia kolor, jest mętny lub wstrętnie pachnących, lub jeśli rozwijać ból w obrębie miednicy, z powrotem ból, gorączka lub dreszcze.

Rokowanie

Dla większości ludzi, bezobjawowe bakteriuria nie powoduje żadnych problemów, a leczenie nie jest konieczne.