Cambler

Badanie fizykalne: młodzieży męskiej

Co dzieje się podczas badania fizykalnego?

Badanie fizykalne jest ważnym aspektem zachowania zdrowia. Badania lekarskie powinny być przeprowadzane w ciągu roku, a często dla młodzieży przed wejściem do sportu. Lekarz zbada oczy, uszy, nos, gardło, usta, brzuch, plecy, nogi, ramiona i tarczycę. Dodatkowo, lekarz będzie przeprowadzenie oceny wzrostu i oceny zmian w okresie dojrzewania. Badania przesiewowe w kierunku nadciśnienia, skoliozy i otyłość mogą być wykonywane. Około 5 procent samców młodzieży mają łagodny krzywizny kręgosłupa. Krzywe większe niż 10 stopni powinno być monitorowane przez lekarza twojego wzrostu młodzieży, aż zostanie zakończone.

Kolejnym ważnym elementem tego badania polega badanie narządów płciowych i moszny. Moszna jest worek, który utrzymuje skórę i pomaga chronić jądra. Jądra plemników dokonać, i do tego celu temperatury jąder musi być niższa niż temperatura wewnętrznej powierzchni korpusu. To dlatego moszny znajduje się na zewnątrz ciała.

Podczas badania fizykalnego, lekarz zbada genitalia, w tym penisa i jąder. Lekarz może poprosić nastolatek kaszleć badając moszny. Chociaż może to być kłopotliwe dla dorastającej męskich, to jest niezbędne, aby ocenić obecność przepukliny lub nowotworów.

Przepukliny jest gdy część jelita cienkiego, lub w środku, umieszcza moszny z jamy brzusznej. Jeśli osoba ma przepuklinę, ta część jelita może się uwięziony w mosznie, powodując poważne problemy. Lekarz sprawdza się to poprzez kaszel, podczas gdy mężczyzna czuje wewnątrz worka mosznowego. Przepukliny mogą być odczuwane jako osoba kaszle i jelit jest popychany w dół. Przepukliny można skorygować chirurgicznie.

Nowotwory są wzrosty, które występują w całym organizmie, w tym jąder. Nowotwory jąder u młodzieży są rzadkie, ale lekarz może sprawdzić, czy to w trakcie badania. Lekarz poinstruuje samca jak realizować we własnym badaniom.

Ważne jest, aby wiedzieć, jak młodzieży płci męskiej, że chociaż ta część fizyczna może być kłopotliwe, należy upewnić się, nie ma problemów.