Cambler

Badania tolerancji żywności i alergia

Ryzyko wystąpienia alergii czy nietolerancji pokarmowej jest większa, jeśli posiada prywatnego lub rodzinnego historię nietolerancji pokarmowej i alergii w ogóle. Czy zdarza Ci się unikać różnych rodzajów jedzenia tylko w przypadku uczulenia na jeden lub więcej składników? Alergie pokarmowe i nietolerancje pokarmowe mogą uczynić życie codzienne trudne. Być może już wiesz, że są badania, aby pomóc lekarzowi zdiagnozować i leczyć swoje choroby. Poznają tajniki różnych rodzajów badań.

Czy muszę mieć alergię pokarmową i testy tolerancji pokarmowej?

Alergie pokarmowe i nietolerancje pokarmowe są często trudno odróżnić, ponieważ mogą one mieć podobne objawy. Jednak nie ma jednego testu do diagnozowania żywności alergie i nietolerancje pokarmowe. Lekarz może zamówić różnorodne testy alergii pokarmowej i tolerancji żywności pomóc potwierdzić przyczynę objawów i najlepsze leczenie. Niezależnie od tego czy zdecydujesz się na badania zależy od nasilenia objawów i ile mają one wpływ na codzienne życie. Jeśli czujesz się bardzo chory po zjedzeniu jednego lub więcej różnych produktów spożywczych, może chcesz poznać objawy dalej z badania fizykalnego oraz serii testów.

Przed rozkazy lekarz alergii pokarmowej lub tolerancji testów dla ciebie jedzenie, on lub ona będzie zbadać cię i poprosić o historię medyczną. Bądź przygotowany, aby wyjaśnić szczegółowo objawów i stanowią osobistą i rodzinną historię alergii, astmy, egzemy i choroby autoimmunologiczne, takie jak toczeń. Może trzeba także prowadzić dziennik żywności, aby nagrać żywności jesz, objawy, jak poważne są i kiedy one wystąpią.

Lekarz może wysłać cię do specjalisty, aby uruchomić testy i dokona ostatecznej diagnozy. Może to obejmować alergologa lub gastroenterologa, specjalista chorób przewodu pokarmowego.

Co to są testy alergii pokarmowej?

Lekarz może zlecić jeden lub więcej z następujących testów alergii pokarmowej, aby pomóc wykryć prawdziwą reakcję alergiczną na niektóre pokarmy:

  • Dieta eliminacyjna wymaga wyeliminowania podejrzanych pokarmów z diety na tydzień lub więcej. Pokarmy, które mogą być konieczne usunięcie z diety m.in. jajka, ryby, mleko, orzechy, skorupiaki, soja, orzechy i pszenicę. Może być również konieczne, aby wyeliminować inne pokarmy, które mogą powodować problemy, takie jak gluten. Następnie dodać żywności z powrotem do jednej diety w czasie, aby zobaczyć, które pokarmy powodują objawy.

  • Testy skórne wymaga nakłuwania skóry z małą ilością żywności i obserwując reakcje alergiczne, takie jak bump (obrzęk) lub zaczerwienienia.

  • Badania krwi zmierzyć poziom przeciwciał IgE specyficzne żywności w twojej krwi. Przeciwciała te powodować reakcje alergiczne.

  • Doustnie wyzwanie żywności. W gabinecie lekarskim, będziesz jeść małe, ale coraz większych ilości różnych produktów spożywczych, jak lekarz ogląda na reakcję. Żywność na ogół obejmują niektóre twoje podejrzewa lekarz są przyczyną reakcji alergicznych i innych, które prawdopodobnie są bezpieczne dla użytkownika.

Dieta eliminacyjna i ustnej żywności wyzwaniem może być niebezpieczne, zwłaszcza jeśli mieli ciężkie reakcje alergiczne w przeszłości. Powinny być wykonywane tylko pod nadzorem lekarza.

Co to są testy tolerancji pokarmowej?

Lekarz może zlecić następujące badania w celu zdiagnozowania lub wykluczenia niektórych pokarmowe, które są niepożądane, które nie powodują reakcji alergicznych. Są to nietolerancja laktozy, choroby trzewnej (nietolerancji glutenu), wrażliwość na gluten, zespół drażliwego jelita i reakcje dotyczące dodatków spożywczych.

  • Test tolerancji laktozy jest badanie krwi, który mierzy jak dobrze organizm trawi laktozy po spożyciu laktozy.

  • Test wodoru oddech mierzy ilość wodoru w wydychanym powietrzu po spożyciu laktozy. Twój organizm uwalnia nadmiar wodoru, jeśli nie możesz w pełni trawić laktozę.

  • Badanie stolca kwasowość mierzy ilość niestrawione laktozy w swoich odchodach.

  • Jelitowe Biopsja polega na pobraniu próbki z jelita cienkiego i szukasz uszkodzenia typowe dla celiakii.

  • Testy Bloods zmierzyć pewne przeciwciała (TTGA i EMA) wykonane w dużych ilościach przez organizm w celiakii.

  • Dieta polega na eliminacji nie jeść żywność dla podejrzanego dni do tygodni, aby zobaczyć, jeśli objawy poprawy. Lekarz może jeść jedzenie ponownie, aby zobaczyć, czy objawy pojawiają się ponownie.