Cambler

Badania stosowane do diagnozowania alergii

Jeśli często cierpią z powodu alergii objawy-katar, świąd, wysypka, lub badań świszczący oddech-alergia może pomóc dowiedzieć się dokładnie, co jest przyczyną objawów. Dzisiejsze testy są bardziej precyzyjne i wygodne i najważniejszym krokiem w kierunku projektowania planu leczenia do kontroli, a nawet wyeliminować objawy.

Dlaczego warto zobaczyć mojego lekarza?

Objawy różnych alergii i chorób mogą być bardzo zbliżone. Dla najbardziej dokładnej diagnozy i najbardziej skuteczny plan leczenia, lekarz lub alergologa może przeprowadzić pełną ocenę i serię testów.

Możesz pomóc lekarzowi przez:

  • Kompilacja historii medycznej. Bądź przygotowany do udzielenia szczegółowych informacji na temat objawów, kiedy zauważysz im najbardziej, a każda osobista i rodzinna historia innych chorób alergicznych, w tym egzemy i astmy.

  • Śledzenie objawów. Lekarz może poprosić, aby zachować rejestr objawów, w tym, kiedy i gdzie się pojawią, jak poważne są to, jak długo trwają i co robisz lub w czasie jedzenia. Dziennik objawem jest szczególnie pomocne dla jeśli lekarz podejrzewa, że ​​masz alergię pokarmową.

Alergia badania lekarz może zlecić

Po zakończeniu historii choroby i badanie lekarskie, lekarz może zlecić niektóre rodzaje testów alergicznych. Nie ma jednego badania, które mogą diagnozować alergie i jakie substancje przyczyną objawów. Lekarz może wykonać wiele testów, w tym:

  • Testy skórne. Testy skórne obejmuje umieszczenie kropli alergenu na skórę, na ogół z tyłu lub przedramienia i nakłuwanie obszar z igłą, tak mała ilość substancji wchodzi pod skórę. Jeśli u pacjenta stwierdzono uczulenie na alergen, będzie rozwijać bump lub zaczerwienienie w miejscu. Ponieważ testy skórne, nie jest w pełni dokładne, lekarz może zlecić kolejne badania skóry, w których mała ilość alergenu jest wtryskiwany tuż pod skórą. Te testy skórne i śródskórne również obejmować obserwując reakcji po wstrzyknięciu alergenu do skóry.

  • Badania krwi. Badania krwi obejmują rysunek próbki krwi i badanie na obecność przeciwciał IgE go. Jako część reakcji alergicznej, Twój organizm wytwarza pewne przeciwciała IgE. Lekarz może także zlecić badanie radioalergosorpcji (RAST). To badanie krwi pomaga określić, co powoduje reakcji alergicznej. Chociaż bezpieczniejsze do badania alergii pokarmowych, test RAST nie są tak dokładne dla badań żywności alergii.

  • Testy testy prowokacyjne. Prowokacja czy wyzwanie polega na wystawienie do małych ilości alergenu, podczas gdy są starannie obserwowani w kierunku objawów reakcji. Na przykład, można jeść lub wdychać niewielkie, ale wzrastające ilości różnych substancji, które mogą powodować alergie.

  • Test eliminacji. Testu eliminacji jest używany, czy masz alergię pokarmową. Podczas tego badania można wyeliminować podejrzane pokarmy z diety na tydzień lub więcej. Lekarz powie Ci, jak dodać żywności z powrotem do swojej diety, zazwyczaj po jednym na raz, podczas oglądania na objawy reakcji alergicznej.

Należy zrozumieć, że technika ta nie zawsze jest dokładne. To może być niebezpieczne, zwłaszcza jeśli miały poważne reakcje na niektórych pokarmów. Nie należy próbować diety eliminacyjnej przez siebie, bez konsultacji z lekarzem.