Cambler

Badania niepłodności

Pytanie:

Jaki rodzaj testów pomoże mi dowiedzieć się, dlaczego mam problemy z zajściem w ciążę?

Odpowiedź:

Niepłodność dotyka około 15% par próbuje ciąży. Bo występuje u mężczyzn około 20% czasu i żeńskiej około 40% czasu. Czynniki udziałem obu partnerów są obecne o jedną trzecią czasu. Nie znaleziono konkretnej przyczyny jest w około 15% par.

Sukces ciąża wymaga prawidłowego funkcjonowania wielu narządów w obu partnerów. Zastanawianie się przyczyną niepłodności może być trudne. Powinno zawsze zaczynać się od starannego wywiadu i badania fizykalnego.

Najważniejszym testem dla mężczyzny jest badanie nasienia, lub spermy. Test analizuje liczby plemników w wytrysku, a także wygląd i ruchliwości spermy. Inne badania mogą obejmować badania krwi na hormony płciowe i USG, aby sprawdzić, na kanale sperma zablokowania.

U kobiet, badania hormonalne i środki temperatury ciała w spoczynku (podstawowa temperatura ciała) ocenia uwalnianie jaj. Szukać zablokowania rur i zniekształcenia macicy, barwnik może być wstrzykiwany przez szyjkę. Barwnik przedstawia narządy rozrodcze na x-ray. Laparoskopia jest zabiegiem chirurgicznym stosuje się do oceny narządów miednicy przy użyciu światłowodowy teleskopu. Może to diagnozowania chorób na powierzchni rury i jajników, które mogą powodować bezpłodność. Mogą to endometriozy i zrosty. I wreszcie, badania genetyczne mogą określić, czy nieprawidłowości chromosomu odpowiada na bezpłodność.

Ocena niepłodność może być emocjonalnie spróbować, drogie, a nawet nieco ryzykowne. Praca z doświadczonych specjalistów opieki zdrowotnej w korzystnym otoczeniu jest ważne.