Cambler

Badania kliniczne w raku prostaty

Co to są badania kliniczne?

Badania kliniczne są badania, prowadzone przez agencje rządowe, instytucje edukacyjne, prywatnych nie-for-profit lub firm komercyjnych, w opracowywanie, wytwarzanie i ocena skuteczności nowych metod leczenia i terapii prewencyjnych chorób.

Jakie są zagrożenia i korzyści płynące z uczestnictwa w badaniu klinicznym?

Osoby, które uczestniczą w badaniach naukowych mają możliwość skorzystania z zabiegów, które nie są aktualnie dostępne dla ogółu społeczeństwa, ale okazały się obiecujące w poprzednim badaniu.

Ryzyko wynikające z uczestnictwa w badaniu klinicznym różnią się w zależności od badania. Ważne jest, aby rozumieć, że nie wszystkie nowe leki uzyskania pożądanego efektu.

Czy istnieją badania kliniczne raka prostaty?

W danym momencie, istnieją setki badań klinicznych raka prostaty w toku. Oto kilka przykładów:

 • PLCO (prostaty, płuc, jelita grubego, raka jajnika badanie przesiewowe)
  Sponsorowane przez National Cancer Institute (NCI), celem tego badania długoterminowego było ustalenie, czy badania przesiewowe dla prostaty, płuc, jelita grubego i raka jajnika będzie zmniejszyć liczbę zgonów z powodu tych nowotworów. Badania przesiewowe są badania lekarskie mające na celu szukanie choroby u zdrowego człowieka, który jeszcze nie rozwinęły się objawy choroby. Proces rekrutacji rozpoczął w 1992 roku. Wczesne wyniki opublikowane w 2009 stwierdzono, że przesiewanie spowodowało więcej diagnozy raka prostaty, ale nie zmniejsza liczbę zgonów z powodu raka prostaty. Badacze kontynuują monitorowanie mężczyzn w tym badaniu, aby zobaczyć, czy wynik zmienia się w czasie.

 • Sieć genetyki raka (STR)
  W 1998 r. Narodowy Instytut Raka (NCI) opracowała krajową sieć ośrodków specjalizujących się w badaniu dziedzicznej predyspozycji do raka. Genetycznych szereg kwestii związanych z rakiem są badane, w tym następujące:

  • Jak często są mutacje genetyczne, które predysponują jednostkę do raka występuje w różnych populacjach?

  • Jeśli masz jeden z tych mutacji, dlaczego niektóre z tych osób zachoruje na raka, a inne nie?

  • Czy są jakieś, które oddziałują na środowisko ekspozycje z tych genów podatności powoduje raka?

  • Jakie są problemy - etycznie, społecznie, psychologicznie - dla osób, które przenoszą geny podatności na raka?

  STR jest skompilowanie rejestru rodzin, które mają znaczną liczbę krewnych z różnych form raka, w celu udzielenia odpowiedzi na te pytania.

 • SELECT (selen i witamina E próby profilaktyki raka)
  To największe w historii badanie kliniczne profilaktyki raka prostaty, czy też spojrzał na witaminę E lub selen może chronić przed rakiem prostaty. Poprzednie badania wykazały, że selen i witamina E mogą zmniejszać ryzyko nowotworu prostaty od 30 do 60 procent. Badanie było sponsorowane przez National Cancer Institute. Zapisy w tym badaniu została zamknięta w 2004 r., a wyniki zostały opublikowane w 2008 roku. Witamina E, ani też nie stwierdzono selenu zmniejszenie ryzyka raka prostaty.

 • Setki mniejszych badań klinicznych studiuje nowsze leki i procedury, aby spróbować poprawić leczenie raka prostaty.

Gdzie mogę znaleźć dodatkowe informacje na temat uczestnictwa w badaniu klinicznym?

Dodatkowe informacje na temat badań klinicznych oraz trwających badań można uzyskać na stronie internetowej National Cancer Institutes ". Odwiedź link na stronie zasobów internetowych z tej strony. Mężczyźni dowiedzieć się więcej na temat badań klinicznych prostaty może również porozmawiać ze swoim lekarzem, aby uzyskać więcej informacji.