Cambler

Autyzm

Czym jest autyzm?

Autyzm to zaburzenie neurobiologiczne, która wpływa na mózg. Autyzm charakteryzuje wyzwań społecznych i językowych oraz nadmiernie powtarzalnych procedur i zachowań. Na przykład, osoba z autyzmem może mieć obsesję na punkcie pewnego tematu, takich jak samoloty, ma napady złości i wysokiej energii. Osoba z autyzmem może mieć problemy kontakt wzrokowy, czy może pokazać, on jest szczęśliwy przez wirujące wokół, a nie uśmiecha.

Autyzm obejmuje grupę zaburzeń o nazwie autyzm spektrum zaburzeń (ASD), obejmujące te związane zaburzenia:

  • Zaburzenie autystyczne jest również określany jako klasyczny autyzm i najbardziej wyniszczające forma autyzmu.

  • Zespół Aspergera, znany także jako zespół Aspergera, jest czasami nazywany wysokiej autyzmem. Osoby z zespołem Aspergera mają zazwyczaj problemów społecznych i wyświetlanie powtarzalnych zachowań, ale mają mniej problemów z językiem i komunikacją, niż ludzi z klasycznym zaburzenia autystycznego.

  • Powszechna zaburzenia rozwojowe nie podano inaczej określa się także jako PDD-NOS, atypowego autyzmu. PDD-NOS jest często uważany za łagodniejszą formę autyzmu, gdzie nie wszystkie kryteria są spełnione podczas autyzmu diagnozy.

Objawy i nasilenie autyzmem są bardzo różne od dziecka do dziecka i między różnymi formami ASD. Objawy pojawiają się we wczesnym dzieciństwie i kontynuować przez całe życie.

ASD występują u obu płci, ale chłopcy są bardziej prawdopodobne, że ASD niż dziewcząt. ASD występują także w wszystkich grup etnicznych, poziomów socjoekonomicznych i obszarach geograficznych. Centrum Kontroli i Prewencji Chorób (CDC) szacuje, że jeden na 110 dzieci w Europie ma autyzm lub ASD (około 730.000 ludzi od urodzenia do 21 roku życia) (Źródło: CDC ).

Autyzm i ASD ma wielkie piętno na dzieci i ich rodzin. Niewiele wiadomo na temat tego, co powoduje autyzm i ASD. Podczas gdy trwają badania na mnóstwo możliwych przyczyn, środowisko naukowe uznaje, że ASD nie są spowodowane przez złe rodzicielstwa.

Nie ma lekarstwa na autyzm lub ASD w tym czasie, chociaż wiele terapii i inne zabiegi są dostępne, aby pomóc ludziom z autyzmem i ich rodzin żyje w pełnym i normalnym życiu, jak to możliwe. Naukowcy na całym świecie badają autyzm, aby dowiedzieć się więcej na temat przyczyn i leczenia autyzmu i ASD.

Zwrócić się o pomoc medyczną, jeśli dziecko ma objawy autyzmu, takie jak opóźnienia w normalnym rozwoju lub braku języka lub umiejętności społecznych. W niektórych sytuacjach, ludzie z autyzmem mogą wykazywać agresywne tendencje. Szukajcie natychmiastowej pomocy lekarskiej (zadzwoń 911) Jeżeli ktoś jesteś z lub wiedzą staje się gwałtowny, grożąc, lub bardzo agresywne, lub krzywdzi siebie lub siebie.

OBJAWY

Jakie są objawy autyzmu

Objawy autyzmu rozpocząć we wczesnym okresie życia. Rodzice dzieci z autyzmem zwykle zauważyć objawy autyzmu z pierwszej lub drugiej ich dziecka urodziny.... Więcej o objawy autyzmu

PRZYCZYNY

Co powoduje autyzm?

Środowisko medyczne nie wiem, co ostatecznie powoduje autyzm i zakres zaburzeń ze spektrum autyzmu (ASD). Autyzm i ASD znane są złożone, więc jest prawdopodobne, że mają wiele połączonych ze sobą przyczyn. Naukowcy i badacze analizują tysiące czynników środowiskowych i genetycznych na płody, niemowlęta i dzieci, które mogą uczynić je bardziej narażone na rozwój ASD. Konkretne wpływy z tytułu dochodzenia obejmują leki, inne choroby medycznych, wirusy i nieprawidłowości chromosomalnych. To jest jednak powszechnie akceptowane przez dostawców usług medycznych, że biedne praktyki rodzicielstwa nie powodują autyzmu.... Czytaj więcej na temat przyczyn autyzmu

ZABIEGI

Jak jest autyzm leczyć?

Nie ma lekarstwa na autyzm lub zaburzenia ze spektrum autyzmu (ASD), ale istnieje kilka terapii, które mogą pomóc w rozwoju i zachowania autystycznego dziecka. Cele leczenia autyzmu mogą obejmować zarządzanie napady złości, nauka umiejętności społecznych, i pomaga poprawić ostrość i koncentracji uwagi. Każda osoba z autyzmem ma unikalne zachowania i objawy i wymaga spersonalizowany plan leczenia opracowany z jego lub jej rodziny przez zespół lekarzy, terapeutów i wychowawców. Generalnie, leczenie jest bardziej skuteczne wcześniej jest po diagnozie.... zaczęły Czytaj więcej o terapii autyzmu

Więcej artykułów