Cambler

Astma w ciąży

Dla wielu kobiet ciąża jest czas podniecenia i oczekiwania. Jeśli masz astmę, prawdopodobnie również mają wiele wątpliwości i pytań. Mieć pewność, że możesz mieć bezpieczną i zdrową ciążę, nawet z astmą. Mówić do wszystkich lekarzy o swoich obawach. Razem, mogą rozwijać najbezpieczniejszą i najbardziej skuteczny plan leczenia astmy o ciąży.

Czy ciąża wpływa na moje objawy astmy?

Objawy astmy mogą się różnić w całej ciąży. Niektóre kobiety widzą poprawę ich objawów, podczas gdy inni mają gorsze objawy. Objawy Niektóre kobiety w hotelu o tym samym. Ważne jest, aby skonsultować się z lekarzem, jak zaleca to on lub ona może kontrolować chorobę i dostosować leczenie w razie potrzeby.

Czy moja astma lek bezpieczny do podjęcia w czasie ciąży?

Najlepiej, należy unikać wszelkich leków w okresie ciąży. Jednakże bezpieczniej jest podjąć pewne leki astmy niż mieć astmy flare-up w czasie ciąży. W czasie ataku astmy, twoje drogi oddechowe wąskie. Dzięki temu zmniejsza się ilość tlenu, który dostaje się do krwiobiegu i do rosnącego dziecka. Dlatego też, biorąc leki, może będzie lepiej dla Ciebie i zdrowia dziecka, niż nie biorąc niczego.

Niektóre leki na astmę są bezpieczniejsze do podjęcia w czasie ciąży niż inne. Tak szybko, jak wiesz, że jesteś w ciąży lub przed zajściem w ciążę należy skontaktować się z lekarzem. Lekarz dokona przeglądu wszystkich leków i suplementów. On lub ona może określić, które z nich są najbezpieczniejsze i najbardziej skuteczne dla Ciebie i Twojego dziecka. Lekarz będzie regularnie kontrolować chorobę i dostosować swoje leki, czy astmę poprawia lub pogarsza.

Ogólnie rzecz biorąc, eksperci ds. zdrowia wolą wziewne leki dla kobiet w ciąży chorych na astmę. Jednak może być konieczne tabletki lub syropy, jeśli astma jest ciężka.

Do szybkiego łagodzenia objawów astmy, należy zawsze mieć inhalator ratunkowy, taki jak albuterol (Proventil, Ventolin). Możesz także wymagają kortykosteroid wziewny z lub bez wziewnego długo działającego agonisty beta (oskrzela). Z kortykosteroidów wziewnych, budezonid (Pulmicort) ma najwięcej informacji na temat jego stosowania w okresie ciąży. To nie znaczy, że musisz zmienić kortykosteroidy jeśli twój działa dobrze. Jednakże, jeśli chcesz rozpocząć jeden w czasie ciąży, należy rozważyć konsultacji z lekarzem o tym.

Czy mogę zmniejszyć ilość leku w okresie ciąży i wziąć?

Wskazówek lekarza, może to być możliwe, aby zmniejszyć ilość leku, czego potrzebujesz w czasie ciąży. Ważne jest, aby uważnie śledzić swój plan działania astmy w czasie ciąży, które mogą zmniejszyć objawy astmy i swoje potrzeby medycyny.

Rozważ te wskazówki:

  • Unikać swoje wyzwalacze astmy, takich jak kurz, pleśń, pyłki, roztocza i sierść zwierząt.

  • Monitorować oddech, poziom aktywności oraz objawy astmy, dzięki czemu można rozpoznać znaki ostrzegawcze ataku astmy następuje przed jednym i traktować go z najmniejszą ilością leku możliwy.

  • Użyj szczyt przepływomierz do pomiaru ilości powietrza wypływającego z płuc. Wykorzystywane prawidłowo, przepływomierz szczyt może wykryć nadjeżdżającego astmy atak, zanim poczujesz objawy astmy. To może pomóc leczyć stosując najmniejszą ilość leku.

Czy moje dziecko dostać astmy?

Posiadanie rodzica z astmą zwiększa ryzyko astmy u dziecka. Można jednak zmniejszyć ryzyko, że dziecko lub dziecko będzie rozwijać astmę przez:

  • Nie palenia

  • Ograniczenie narażenia dziecka na bierne palenie i zanieczyszczenie powietrza

  • Dbanie o siebie w czasie ciąży przez uzyskanie regularnej opieki prenatalnej, biorąc prenatalnych witamin, zdrowej diety, a nie za pomocą leków lub alkoholu. To zmniejsza szanse, że będzie miała dziecko z niską masą urodzeniową. Niska masa urodzeniowa jest czynnikiem ryzyka astmy.