Cambler

Astma

Co to jest astma?

Astma jest chorobą przewlekłą, charakteryzuje się płuc ostrych nawrotach zapalenia i obrzęk dróg oddechowych w płucach. Astma jest jedną z najbardziej powszechnych chorób wieku dziecięcego, ale także wpływa na dorosłych. Według Centrum Kontroli i Prewencji Chorób, ponad 17 milionów dorosłych i 7 milionów dzieci żyje z astmą w Europie.

Astma atakuje oskrzelików, małe puste kanały w płucach i do pęcherzyków płucnych, które są przymocowane do oskrzelików. Pęcherzyki są małe sac-jak struktury, w których tlen jest wchłaniany do krwiobiegu.

W czasie ataku astmy, oskrzelików i pęcherzyków radykalnych do niektórych wyzwalaczy i stanu zapalnego, podrażniona i spuchnięta. To utrudnia przepływ powietrza do płuc i powoduje świszczący oddech, ucisk w klatce piersiowej, trudności z oddychaniem i kaszel. Otaczające mięśnie reagują dokręcając, dodatkowo przepływ powietrza. Zwiększa wytwarzanie śluzu, pogłębiając problemy z oddychaniem.

Minor duszność może być traktowane w domu, wykonując planu leczenia lub w gabinecie lekarskim. Jeśli masz problemy z oddychaniem, z lub bez ucisku w klatce piersiowej i świszczący oddech, po zażyciu swoich leków w zależności od planu leczenia, należy skontaktować się służby zdrowia. Najpoważniejsze ataki astmy mogą szybko przejść od drobnych duszność do sytuacji zagrażających życiu.

Natychmiast wezwać pomoc (911) na objawy takie jak pocenie się i ciężkimi trudnościami w oddychaniu, które mogą być połączone z blade lub sine usta, szybkie bicie serca i niepokój.

OBJAWY

Jakie są objawy astmy?

Objawy astmy to duszność, kaszel, ucisk w klatce piersiowej i świszczący oddech. Świszczący oddech jest "gwizdanie" hałasu, który występuje podczas oddychania. Może być odtwarzana przez stetoskop lub w niektórych przypadkach dla ludzkiego ucha. Wczesne oznaki astmy flare-up może być subtelne i obejmują niepokój, lęk i świszczący oddech, że nie słychać gołym uchem. Może on również być trudne do usłyszenia sapanie skrajnych zaostrzeń astmy, ponieważ drogi oddechowe nie być tak wąskie, że nie ma wystarczającej ilości powietrza do przenoszenia przez nie generują dźwięk. Lekarze są szczególnie zaniepokojony, gdy pacjenci są... Czytaj więcej o objawy astmy

PRZYCZYNY

Co powoduje astmę?

Dokładna przyczyna nie jest znana astmy, ale jest prawdopodobne, stanowi kombinację czynników genetycznych i środowiskowych. Gdy astma związana z alergiami, chorobę określa się jako alergicznej astmy lub alergii, astmy. Astma spowodowane wdychaniem drażniących lub toksycznych substancji chemicznych, jakie napotykają w pracy nazywa astmę zawodową. Astmę wywołaną wysiłkiem jest spowodowany przez rygorystyczne aktywności fizycznej.... Czytaj więcej o przyczynach astmy

ZABIEGI

Jak jest astma leczyć?

Chociaż nie ma lekarstwa na astmę, można kontrolować regularnie opieki medycznej i konsekwentnie następującego planu leczenia. Plany leczenia astmy użyć wielostronne podejście i są indywidualnie do rodzaju i stopnia nasilenia astmy.... Czytaj więcej na temat leczenia astmy

Zobacz także:

Więcej artykułów