Cambler

Artretyzm

Co to jest zapalenie stawów?

Stawów jest ogólnym terminem dla ponad 100 chorób, które powodują stan zapalny, ból, opuchlizna i sztywność stawów. Typowe modele zapalenia stawów obejmują:

  • Choroba zwyrodnieniowa stawów - w toku, postępującą chorobą, która wpływa na stawy, jak chrząstka rozkłada się w czasie. Choroba zwyrodnieniowa stawów jest również nazywany choroba zwyrodnieniowa stawów.

  • Reumatoidalne zapalenie stawów - choroba autoimmunologiczna, która atakuje stawy ciała epizodów bólu zapalnego. Reumatoidalne zapalenie stawów dotyka również inne narządy i może doprowadzić do zniszczenia stawów, inwalidztwa, a w przypadkach poważnych, zagrażających życiu powikłań.

  • Septyczne zapalenie stawów - zapalenie stawów wywołane przez zakażenia stawu przez drobnoustroje, takie jak bakterie i grzyby.

Powikłania wszystkich form zapalenia stawów mogą być poważne i obejmują zniszczenia stawów, co prowadzi do niepełnosprawności. Reumatoidalne zapalenie stawów i septyczne zapalenie stawów może prowadzić do ciężkich lub zagrażających życiu powikłań, które mogą mieć wpływ na prawie każdy narząd w organizmie.

Zwrócić się o pomoc medyczną, jeśli masz objawy zapalenia stawów, takie jak zapalenia, ból, sztywność i obrzęk stawów. Wczesna diagnoza i leczenie może zminimalizować dyskomfort i zmniejszyć ryzyko poważnych powikłań.

OBJAWY

Jakie są objawy zapalenia stawów?

Rodzaje i ciężkość objawów zapalenia stawów mogą się różnić w zależności od konkretnego typu zapalenia stawów. Cechą objawy wszelkich form zapalenia stawów należą:... Czytaj więcej o objawy zapalenia stawów

PRZYCZYNY

Co powoduje zapalenie stawów?

Będący przyczyną zapalenia stawów zależy od konkretnego typu:... Czytaj więcej o przyczynach stawów

ZABIEGI

Jak jest zapalenie stawów leczonych?

Plany leczenia zapalenia stawów użyć wielostronne podejście i są indywidualnie do konkretnego typu zapalenia stawów i stadium zaawansowania choroby, a także wiek, historię choroby i współistniejących chorób lub chorób. Nie ma leku na zapalenie kości i stawów lub reumatoidalne zapalenie stawów, ale wczesnego wykrywania i leczenia, jest to możliwe, aby zminimalizować lub opóźniać uszkodzenia stawów i powikłań, takich jak ból przewlekły i niepełnosprawności.... Więcej o leczenie zapalenia stawów

Więcej artykułów