Cambler

Anatomia układu chłonnego

Chłonnego stanowi część układu odpornościowego. Pomaga w zwalczaniu zakażeń. Pomaga to także utrzymać prawidłową równowagę płynów w całym ciele. Chłonnego posiada szereg cienkich rurek, nazywany limfatycznych aby zbierać płyn z różnych części ciała. Cienkie rurki następnie płyn, zwany chłonnych, z powrotem do serca. Chłonnych jest bezbarwny, wodnisty płyn, który jest bogaty w białych krwinek, szczególnie limfocytów.

Limfocyty odgrywają istotną rolę w układzie immunologicznym, chroniąc organizm przed zakażeniem i wzrost nowotworu. W różnych miejscach w układzie, te limfocyty utworzone węzły chłonne. Węzeł chłonny jest wielkości ziarnka grochu i ma dużą liczbę limfocytów. Grupa węzłów chłonnych znajdują się w całym ciele. Często mogą być odczuwalne w pachy, pachwiny i szyi obszarach, zwłaszcza jeśli się powiększenie. Niektóre z narządów wewnętrznych organizmu są również częścią układu limfatycznego. Narządy te są szpiku kostnego, śledziony, grasicy i migdałków.

Istnieją 2 główne rodzaje limfocytów: limfocyty B (komórki B) i limfocyty T (komórki T). Limfocyty B i komórki T mają różne funkcje w systemie immunologicznym.

  • Komórki B zwalczania bakterii poprzez przeciwciała. Przeciwciała dołączyć do bakterii i komórek, które przyciągają komórki bakterii zjeść. Przeciwciała można również otrzymać białka z krwi zabić bakterie pomóc.

  • Limfocyty T pomaga chronić organizm z grzybów, wirusów i niektórych bakterii. Komórki T mogą rozpoznawać białka wirusowe w komórkach zakażonych wirusem i następnie zniszczyć zainfekowanych komórek. Niektóre komórki T wydzielają niewielkie szczególnych białek zwanych cytokinami, które powodują białych krwinek w obszarze zakażenia. Inne komórki T mogą zabić komórki nowotworowe.

Wyspecjalizowane białe krwinki

Normalne komórki B i komórki T mogą być rozpoznawane w pewnych testach laboratoryjnych. Każdy rodzaj komórek ma cechy, które inne nie. Istnieje wiele etapów komórek T i komórek B wzrostu, który może być także określana w testach laboratoryjnych.

Chłoniak jest rodzajem nowotworu, który można uruchomić w obu komórek T lub komórek B. Komórki nowotworowe z chorobą Hodgkina, która jest typem chłoniaka, wyglądają bardzo różni się od innych nowotworów układu chłonnego. W wielu przypadkach, komórki nowotworowe choroby Hodgkina nazywane są komórki Reed-Sternberga. Komórki te są zazwyczaj zaburzenia typu komórek B.