Cambler

Alternatywy dla anonimowych alkoholików

Mimo, że Anonimowi Alkoholicy i inne programy abstynencji 12-step oparte są podstawową formą leczenia alkoholizmu w Europie, wielu ludzi nie są w stanie trzymać się z nimi i powrót do uzależnienia od alkoholu.

Dziś istnieją alternatywy dla programów 12-krokowych. Niektóre programy leczenia nauczyć problemem alkoholowym w celu zmniejszenia ich picia, podejście, które przemawia do ludzi, którzy w innym wypadku nie mają na leczenie. Programy te opierają się na przekonaniu, że ludzie mogą zmienić swoje zachowania picia.

Aby odnieść sukces w moderacji lub abstynencji wymaga wysiłku i zaangażowania w proces zmiany. Należy wziąć pod uwagę stopień problemu picia i wszelkich chorób medycznych, psychologicznych lub innych, które mogłyby zostać pogłębione przez picia, nawet z umiarem. Jeśli nie masz pewności, najlepszy program dla Ciebie, zapytaj lekarza, czy dopingu doradcę o poradę.

Alternatywnych miejsc uzależnień

Informacje dotyczące alternatywnych podejść do alkoholizmu jest dostępny na następujących stronach:

  • Zarządzanie alkohol. Alkohol Management jest poufne program pomaga wyeliminować problemy z piciem przez zmniejszenie picia lub zatrzymanie w ogóle. Ten program nie jest dla tych, którzy są silnie zależne lub alkoholowych i wymagają podejścia do leczenia, a nie te, edukacyjnych.

  • Harm Reduction Therapy Center. Redukcja szkód podejście pozwala użytkownikom ustawić i spełniać swoje cele dla uzyskania kontroli nad piciem i narkotykami. Organizacja ta pomaga określić, które aspekty ich spożywaniem alkoholu może być szkodliwe, co chcieliby zmienić, i jak umieścić swoje zamiary w czyn.

  • Zarządzanie umiar. Zarządzanie umiar jest programem do odzyskiwania i krajowa sieć grupa wsparcia dla osób, które podjęły decyzję, aby zmniejszyć ilość wypijanego alkoholu i podejmowania innych pozytywnych zmian w stylu życia.

  • Racjonalne odzyskiwania. Racjonalne odzyskiwania wykorzystuje metodę o nazwie Technika Uznanie Wciągająca Voice, behawioralny program, który może być podawany przez siebie książek samopomocy i seminariów.

  • SMART naprawy. Celem SMART Recovery jest budowanie umiejętności ludzi, aby mogli utrzymać abstynencję. To dla tych, którzy lubią podejście do-it-yourself bardzo mało struktury.

  • Alternatywy uzależnień. Alternatywy uzależnień praktykuje filozofię, że można dowiedzieć się, jak przezwyciężyć nałóg bez zatrzymywania picia zawsze.

  • Zachowanie Therapy Associates. Ta witryna oferuje listę terapeutów z całego kraju, którzy pomagają ludziom ćwiczyć umiar w alkoholu do picia a także oprogramowanie i publikacje, które pomogą z picia problemowego.