Cambler

Terapia alternatywna - hipnoza

Co to jest hipnoza?

Hipnoza jest stanem świadomości przypominający sen, jednak osoba zahipnotyzowana może nadal koncentrować się na wspomnienia, odczucia, lub innych rzeczy. Hipnoza jest zmieniony, zrelaksowany stan umysłu, często używane, aby pomóc nauczyć się kontrolować złe nawyki, zarządzać ból i zmniejszyć stres.

Czy ludzie hipnoza pomoc z rakiem?

Naukowcy nie wiedzą, czy hipnoza może wpływać na komórki nowotworowe, układu odpornościowego, lub chorobę raka w żaden sposób. Nie ma wystarczających dowodów na to czasu. Hipnoza nie jest leczenie raka, ale może być ważna rola dla hipnozy w zarządzaniu raka. Hipnoza jest skuteczne w pomaganiu pacjentom zmniejszyć ból, stres i depresję, i uspokoić obawy i niepokój.

Jak działa hipnoza działa?

Hipnoza to stan głębokiego relaksu, który uważa się zmiany fal mózgowych. Podczas hipnozy mogą mieć propozycje, które mogą pomóc zmienić postrzeganie bólu i wzmocnić swoje umiejętności radzenia sobie ze stresem. Niektóre raporty dostarczają mocnych dowodów, że hipnoza może zmniejszyć przewlekłym bólu nowotworowym.

Większość ludzi może zostać zahipnotyzowany. Jednak hipnoza nie zadziała, jeśli nie chcesz być zahipnotyzowany lub nie chcą czuć się spod kontroli. Hipnoza wymaga zaufania i wyobraźnię.

Czy są jakieś problemy lub ewentualne komplikacje związane z hipnozą?

Nie wiadomo dokładnie, jak działa hipnoza, ale uważa się, że nie ma skutków ubocznych. Powodzenie leczenia zależy częściowo od umiejętności lekarza, a częściowo od woli pacjenta do poddania się hipnozie. Hipnoterapii, jako dodatek do planu leczenia raka, ma potencjał, aby być przyjemne i wydajne, ale nie powinien zastępować opieki i leczenia dostarczonego przez zespół opieki raka. Zawsze skonsultuj się z lekarzem, aby uzyskać więcej informacji.